یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

و اما رسیدیم به نوشتن قسمت هایی از کتاب کلیدر چشمک.

مجددا تاکید می کنم، این کتاب یه رمانه. اما بخش هایی که من انتخاب کردم طوری هستن که به رمان بودن داستان هیچ ربطی نداره. پس اگه می بینید تمام چیزایی که من می نویسم اصلا نشون نمیدن که داستانی در حال وقوعه، فک نکنین این کتاب، کتاب پند و نصیحته!! یا کل روال داستان همینه.

اینا فقط و فقط بخش های (شاید بشه گفت) اخلاقی داستان هستن:

 

"آدم که همین طوری به قد و قامت نمی رسد! جان من و این زن خورشت شماها بوده تا به این قد و بالا رسیده اید. نور چشم و رمق زانو ضایع کرده ام تا تو بارآمده ای. این است که من نمی توانم ببینم جوانم فدای هیچ و پوچ می شود."

--

"پیرمرد خاموش به گوش بود. خوش نمی داشت پندار پر امید و خروشان جوانش را در هم بریزد."

--

"چیست؟"

همواره این پرسش با ستار بود: چیست؟ مایه ی رنجشش، مایه ی کاوشش، مایه ی امیدش. پاسخی می جست. پاسخی می خواست.

"ما مردم چیستیم؟ کیستیم؟ چگونه ایم؟ برما چه رفت؟ بر ما چه می رود؟ بر ما چه خواهد رفت؟ دهقان ما، کیست؟ چوپان ما؟ گله داران؟ زنها؟ روستایی؟ دور از چشمه و چپق و چارقد، روستای ما چه جوانه هایی در خود دارد؟ واکنشهای مردم؟ روحیات؟ خصلت های عمده، چیست؟ خصلت های کهنه، غبارگرفته؟ به چه چیزهایی مردم ما پایبندند؟ به چه چیزهایی بی قید؟ کینه ها به کدام سوی می رود؟ مهر به کجا؟ عشق از چی؟ به چی؟ زودباوری تا چه پایه؟ امکان فریب، در کدام پله؟ کدام چهره در آنها نفوذ تواند کرد؟ در دروغ، این سلاح ملایم و خمنده، چه می جویند؟ خدایشان کیست؟ خدای راستین کجاست؟ مایه های ایمان بشری، آیا تا چه پایه در ایشان مسخ شده است؟ تا چه پایه بوده است؟ تا چه پایه مانده است؟ آیا مانده؟ بی رحم می پرسم، نه؟ می پرسم، آری می پرسم: دشمن از دست بازمی شناسند؟ می پرسم: چیست؟ چیست؟"

--

چه خانه ی خلوتی! مثل مسجد.

--

عشق و رنجت را به همان حد مجال بروز بده که پَرَش قلب دیگری نخراشد.

--

برای فعلا بسه دیگه چشمک.


[ ۱۳٩۳/٧/٩ ] [ ٧:۱٠ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب