یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

بازم می خوام یه کمی از کتاب کلیدر بنویسم. بازم برای بار n ام تاکید می کنم این کتاب رمانه و من خودم این قسمت ها رو انتخاب کردم. لطفا با خوندن این قسمت های کتاب فک نکنین متن کتاب سنگینه، یا کل کتاب همش از همین چیزاست لبخند.

 

هرچه و به هر سبب، هنگام که این حس غریب، این آفت در روح جوانه زد، به دشواری می توان آن را واپس راند! بسی به دشواری. همان دم است که دعوای تا با "او" آغاز می شود. دعوای تو با "تو"! دعوا با خودت - تو- آنچه بوده ای - می خواهی که یکپارچه و یکتخته دشمن یو کینه باشی. اما او - آنچه هست- می طلبد که تو یکپارچه و یکتخته مهر و بخشایش باشی. تو دو تا، دو تن، دو جان شده ای و در دم یکی، یک تن، یک جان هستی. یکی هستی و در دم دو تا هستی. دو شقه از یک تن. دو آدم در یک جان. و جدال. و این جدال، شب و روزگونه، در تو تکرار می شود.

--

به خود باورانده بود که خودنوازی خویش، نوعی بیماری است. مرضی است که دامنگیرت اگر بشود، دیگر رهایی از آن ناممکن اگر نباشد، محال است. و در روح اگر زمینه ی رشد بیابد، کُشنده است. روح را چون خوره نابود می کند. زیرا که این احساس شیرین؛ تنبلی و توقع، تفرعن و خودنمایی، تحقیر و نارضایی از دیگران را به دنبال می آورد.

--

به قد و پاچه ات نمی آید که این قدر تیز و هوشیار باشی! اگرچه، شما شهری ها به موشها می مانید. کارها را زیرزیرکی تمام می کنید. بیخ ریسمان را می جوید. اما ما، نه. کار بیابانی ها روی روز است. مثل آفتاب روشن است. خودمان را نمی توانیم قایم کنیم. جز بیابان جایی را نداریم. بیابان باز و گشاد است، اما پیداست. عیان است ... .هرجا باشی، هر کار بکنی، دیده می شوی. اما شما مثل همین کوچه پس کوچه های شهر، پیچ واپیچ دارید.

--

بزرگ ترین حسن زن همین است که می توان مرد را به شوق درآورد. بزرگ ترین عیب زن هم این است که می تواند مرد را به بیزاری بکشاند. زن است دیگر!


[ ۱۳٩۳/٧/۱٠ ] [ ٧:٥٤ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب