یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

ما که اینجا دسترسی به این آدمای خفن انگلیسی حرف بزن نداریم! ولی یه کلمه بود همین استاده که دعوت شده بود اینجا به کار برد و برامون توضیح هم داد، من خیلی خوشم اومد. گفتم بیام به شما هم بگم، شما هم خوشتون بیاد نیشخند.

عبارتی که توی ارائه اش به کار برد، این بود: Jones for freedom.

این عبارت یعنی خیلی مشتاق آزادی بودن، یعنی واسه آزادی مردن (مردن به معنی همون اشتیاق ها، وقتی میگیم من می میرم واسه فلان چیز).

اما توضیحی که داد جالب بود. گفت خود فعل Jones در اصلش برای اون معتادایی به کار میره که مواد بهشون نرسیده، دارن می لرزن. یعنی تو اون لحظه مواد براشون حکم زندگی رو داره، یعنی اگه بهشون نرسه حالشون خیلی بده، خیلی نیاز مبرمی به مواد دارن.

حالا این فعل برای چیزای دیگه هم به کار میره، مثل همون آزادی، یا خیلی چیزای دیگه، یا به عبارتی بسط معنایی پیدا کرده لبخند.

هیچی دیگه. خواستم این فعلو شما هم یاد بگیرین، مخصوصا اگه معتادین، احتمالا خیلی به دردتون میخوره نیشخند.

 

[ ۱۳٩۳/۸/٢۱ ] [ ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب