حرفی برای گفتن ندارم، تو این روزای گاهی ابری، گاهی برفی، گاهی آفتابی جایی نمی ریم که اتفاق خاصی بیفته که براتون تعریف کنم. از صبح تا شب تو خونه ایم، فقط گاهی واسه خرید می ریم بیرون که اونم هیچ نکته ای توش نیست که بیام بگم.

حالا واسه خالی نبودن عریضه فقط اومدم یه سلامی عرض کنم و یکی دو تا چیز بهتون بگم و برم لبخند.

تو آخرین باری که رفته بودم کلاس آلمانی/فارسی، یه چیز جالب یاد گرفتم. یه انتشاراتی هست تو آلمان (اسمشو من یادم نمونده) که هر سال یه کتابی چاپ می کنه به اسم دیکشنری جوونا. توش کلمه هایی که نوجونا و جوونا استفاده می کننو می نویسه، اصطلاحایی که تازه مد شدن و قبلا نبودن.

در کل خریدن این کتاب برای بچه ها یه جور تفریحه، ولی به هر حال اگه مامان و باباها بخوان معنی بعضی اصطلاحا رو که براشون عجیب غریبه بدونن، می تونین یه نگاه به این کتاب بندازن چشمک.

یعنی فک کن مثلا ما یه کتاب فارسی داشته باشیم که توش معنی کلمه هایی مثل خز و خیل و اسکل و گاگول و درپیت و شیتیل و نوشته باشه نیشخند. البته بعید نیست ما هم همچین چیزی داشته باشیم، من خبر نداشته باشم ولی به هر حال به نظرم ایده ی جالبیه. اگه تو ایران بود، یادم باشه هر وقت بچه مون بزرگ شد (البته واضحه که پیش فرضش اینه که بچه ای داشته باشیم نیشخند)، بریم یه دونه از این کتابا بخریم!!

--

تقریبا یه ماه پیش یه نامه از بیمه مون اومد (ما بیمه ی TK داریم) که یه چک بود به مبلغ 80 یورو. هر سال، آخر سال، اگه از یه مبلغی کمتر استفاده کرده باشی از بیمه، بیمه یه مقداری بهت برمی گردونه. البته این مابه التفاوت نیست که انتظار داشته باشین یه عالمه برگردونه. یه جور جایزه است برای اینکه شما مراقب سلامتیتون بودین و از این حرفا. پارسال صد و خورده ای یورو بود، امسال نمی دونم چرا شده 80 یورو.

جالبه که ما امسال کمتر رفتیم دکتر نسبت به پارسال، ولی خب نمی دونم چرا پول کمتری بهمون پس دادن. ولی خب همونشم خوبه. خدا رو شکر لبخند.

پریروز رفتیم چکو بردیم بانک، گرفت، ریخت به حسابمون، گفت تا دو روز دیگه میاد به حسابتون لبخند.

--

راستی اینم یادآوری کنم که نگین چرا برا ما نیومده، این خدمات تا جایی که من می دونم فقط مال بیمه ی TK ه. بیمه های دولتی دیگه ندارن این خدماتو. ما یه مدت هم KKH بود بیمه مون، ولی از این خبرا نبود.