یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

بحثی که دیروز تو جلسه ی قرآن کردیم، خیلی گسترده بود و هر کس نظر خودشو می گفت. من نمی تونم تمام اونچه که گذشتو بگم، اما سعی می کنم قسمت های مهمشو بگم.

آیه هایی که خوندیم از 48 تا 54 بقره بود. خیلی هاش بحث زیادی نمیشد روش کرد. بحث برانگیز ترین آیه، همون آیه ی 48 بود که راجع به این صحبت می کرد که برای فلان کسان، شفاعتی در روز قیامت قبول نمی شه.

حالا بحث این بود که شفاعت یعنی چی و شفیع شدن به چه معنیه؟

معنی لغوی شفع، جفت شدن یا یکی شدن با چیزی یا کسی برای دست یابی آسانتر به هدفی یا به عبارتی هم افزایی هست. بین عرب اون زمان، این سنت وجود داشته که وقتی کسی نمی تونسته مثلا قرضشو ادا کنه، یه نفر می اومده شفیعش می شده، نه به این معنی که حالا که من شفیعش شدم پس قرضشو ببخشین. نه. یعنی از مال من بردارین و در واقع مال اون فرد رو ضمیمه ی مال خودش می کرده و می گفته مال ما دو نفر یکی هست، پس شما قرضتونو می تونین از مال من بردارین.

حالا آیا شفاعت همه جا جواب میده یا نه، بحثی بود که خییییییلی گسترده شد و ساعت ها راجع بهش بحث کردیم. بعضی دوستان معتقد بودن شرایط خاص خودشو داره شفیع شدن و قبول شدن شفاعت و قرآن بعضی جاها اصلا نمی پذیره، بعضی جاها می پذیره.

اما برای کی پذیرفته میشه؟ شفاعت کلا مال اصحاب یمین هست، یعنی کسایی که بهشتی هستن. یعنی این طوری نیست که مثلا پیامبر بیاد شفیع کسی بشه، طرفو از جهنم در آره، ببره تو بهشت. طرف خودش از قبل شرایط خوبی داره و بالقوه بهشتیه، حالا یه کمی با شفاعت می تونه جاشو تغییر بده و بالاتر بره.

--

این خلاصه ی اون همه بحث بود که می شد نوشتش خنثی.

--

اما یه حدیثی رو هم یکی از بچه ها گفتن که قبلا شنیده بودم، ولی چون یادآوری خیلی مهمی بود، اینجا می نویسم برای شما:

دو چیزو هیچ وقت فراموش نکن: خدا و مرگ

دو چیز رو همیشه فراموش کن: بدی ای که کسی به تو کرد، خوبی ای که تو به کسی کردی.

 

[ ۱۳٩۳/۱٠/٢۱ ] [ ٩:۳٤ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب