یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

قبلا که کتاب مقامات العلیه رو می خوندم یاد گرفتم (و احتمالا نوشتم) که فرق عُجب با تکبر اینه که تو حالت اول آدم دچار خودپسندیه، مستقل از اینکه کس دیگه ای وجود داشته باشه یا نه، اما تو حالت دوم آدم خودشو از کس دیگه ای برتر می دونه. یعنی صفت تکبر نسبت به دیگران معنی پیدا می کنه، اما صفت اول رو آدم می تونه همیشه داشته باشه، حتی وقتی خودشو با کسی مقایسه نمی کنه.

الان تو کتاب اخلاق ناصری یاد گرفتم که توصیف دیگه ای از تفاوت این دو تا صفت این میشه که تو عُجب آدم به خودش دروغ میگه (و خودش رو بالاتر از اون چیزی که هست می دونه) ولی تو تکبر آدم به دیگران دروغ میگه (و خودش رو برتر از اونا نشون میده، هرچند که قلبا ممکنه خودش هم به اون تعریفایی که از خودش می کنه معتقد نباشه).


[ ۱۳٩۳/۱٢/۱٤ ] [ ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب