یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

خب این ادامه ی چیزاییه که امروز یاد گرفتم. هم چنان دارم کتاب مفتاح الفلاح رو می خونم.

میدونین فرق "هم" با "غم" چیه؟

"هم" اون چیزی که انسال قدرت برطرف کردنش رو داره مثل افلاس (مفلس شدن، بیچاره شدن) که با تلاش آدم میشه از بینش برد و مشکل رو برطرف کرد.

ولی "غم" اون چیزیه که نمیشه کاری براش کرد، مثل از دست دادن فرزند یا کسی از عزیزان.

---

چند تا از صفت های خدا رو توضیحشو میذارم که بدونیم معنیش چیه:

العزیز: یعنى کسى که هیچ چیز او را معادل و مماثل نشود، یا شخصى که بر همه اشخاص غالب بوده باشد و او مغلوب کسى نباشد.

الجبار: 1) یعنى کسى که جبر و قهر مى کند خلق را بر بعض امور که ایشان را در آن امور اختیار و اقتدار نیست و بر تغییر آن قادر نیستند.

          2) یا آنکه مراد به "جبار" آن باشد که جبر مى کند مر بندگان را، و به اصلاح مى آورد حال ایشان را به نوعى که صلاح ایشان در آنست اگر چه ایشان ندانند و راضى به آن نباشند.

المتکبر: یعنى صاحب کبریا از حاجت و نقص ، کنایه از آنکه بزرگتر از آنست که او را حاجتى بوده باشد، و یا دست نقصى به دامن کبریاى او برسد.

 

حالا خداییش معنی هایی که ما واسه این صفات خدا به کار می بریم توی زندگی روزمره مون چقدر فرق داره با معنی واقعیشون!!!


[ ۱۳٩٢/٦/۱٩ ] [ ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب