یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

یکی از چیزایی که راجع به زندگیمون تو اینجا خیلی دوست دارم، مسافر همیشگی بودنه. این که هیچ وقت به هیچی دل بسته نمی شیم، همه اش می گیم ما که نمی دونیم چند وقت دیگه این جاییم. ربطی هم به این نداره که بخوایم تو این کشور بمونیم یا نه، حتی به خاطر اینکه ممکنه شهرمونو هم عوض کنیم، از اول هیچ وقت هیچ چیزی رو به عنوان یه چیز دائمی نخریدیم. همیشه وسایل خونه رو فقط یه جوری سر هم بندی کردیم.

البته تو این خونه ای که الان هستیم، یهویی رفتیم و خیلی خرید کردیم و تقریبا همه چی تو خونه مون داریم، اما بازم به نسبت خونه های ایران هیچی نداریم. چیزایی که اگه تو یه خونه ی ایرانی نباشه همه خیلی تعجب می کنن. مثلا ما نه چرخ گوشت داریم، نه خردکن داریم، نه مخلوط کن، نه آبمیوه گیری، نه خیلی چیزای دیگه!

و نکته ی جالبش اینه که هرگز هم احساس نیاز به اینا نداشتیم! تنها چیزی که گاهی احساس می کنیم اگه بود بهتر بود مخلوط کنه که می تونیم باهاش گردو خرد کنیم واسه فسنجون.

از اینکه هیچ چیز مادی ای نداریم که بهش دلبسته باشیم خیلی خوشحالم.

چند وقت پیش یکی از بچه ها یه مبلغی پول نیاز داشت (فقط برای یه روز و به صورت صوری لازم داشت)، چند هزار یورو. به همسر زنگ زده بود که ببینه می تونه از ما قرض بگیره یا نه. همسر هم تمام مبلغی که تو حساب پس انداز ما هستو گفته بود، بهش گفته بود ما این قدرشو می تونیم بهت بدیم.

بعدش که به من گفت خیلی خوشحال شدم. از اینکه همه ی زندگی ما دقیقا همون مبلغ پوله و همسر حاضره دقیقا تمام اون مبلغو به کسی قرض بده، بدون اینکه از طرف فرصت فکر کردن بخواد، بدون اینکه با من مشورت کنه خیلی خوشحال شدم. از اینکه نگران این نیستیم که "پس خودمون چی؟" خیلی خوشحال شدم. از اینکه نگران این نیستیم که شاید فردا خودمون به اون پول نیاز داشته باشیم، خیلی خوشحال شدم.

این مسافر زندگی کردنو خیلی دوست دارم. کاش همیشه همین طوری زندگی کنیم لبخند.


[ ۱۳٩٤/۱/٢٧ ] [ ۸:۱٥ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب