یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

اون آقاهه که رفته بود ایران، استاد دوستمونو میگم. خیلی از ایران خوشش اومده بود و کاملا با تصوراتش متفاوت بود لبخند.

قم نرفته بود متاسفانه. یعنی وقت نشده بود ببرنش. کلا یه هفته بیشتر اونجا نبود. اما از همون تهران و اصفهان خیلی لذت برده بود، مخصوصا از متروی تهران.

دوستمون برده بودش رستوران و این حرفا، بهش گفته بود تو منو همش می بری جاهای خوب و جاهای پولدارا و بالای شهرو نشونم میدی. منو ببر جایی که مردم معمولی هستن، ببر پایین شهرو نشونم بده. به قول دوستمون می گفت فکر می کرد آدمای عادی ایران چلوکباب نمی خورن!

دوست ما هم که کلا نصف کلاساشو بیشتر به خاطر استادش تعطیل نکرده بود، گفته بود من که وقت ندارم همه جا باهات بیام. همین مترو رو می شین، میره پایین شهر. برو هر جا دلت خواست پیاده شو خنده.

اون بنده خدا هم تک و تنها رفته پایین شهر و اتفاقا خیلی هم بهش خوش گذشته و برگشته. تازه رفته سوپری خرید هم کرده. کلی هم تعجب کرده که ما هم پشت محصولات خودمون محتویاتشو به انگلیسی می نویسیم. از دوستمون پرسیده اینا واقعا محصولات خودتونه؟!

خلاصه که همون طور که فکر می کردیم نظرش کلا راجع به ایران عوض شده بود. حتی دوست داشت می تونست یه همکاری با ایران ایجاد کنه اگه بشه. مثل اینکه می خواد تو آلمان شرکت بزنه، بدش نمیاد با یکی تو ایران هم همکاری داشته باشه.

--

کلا تا حالا نشنیدم کسی بره ایران و نظرش عوض نشه لبخند. حتی یادمه یه بار یه خانومی که اینجا بود بعد از 18 سال که از ایران اومده بود، برگشته بود ایران با همسرش که آلمانی بود. همسرش پلیس بود. می گفت انقدر همسر من خوشش اومده بود که حد نداشت. حتی وقتی برگشتیم یه گزارش در مورد ایران نوشت داد به رئیسشون.

همه کلا تصورشون راجع به ایران داغونه. خدا رو شکر که وقتی این آدما میان ایران مردم انقد همکاری می کنن که تصورشون عوض بشه لبخند.

 

[ ۱۳٩٤/٦/٢٢ ] [ ٩:٠٩ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب