یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

امروز رفتیم یه جا که یه سری وسیله مسیله نگاه کنیم، بلکه یه چیزی بخریم. اما خب از اونجایی که آدم اون چیزی که تخفیف می خوره رو می خره، نه اون چیزی که لازم داره (چشمک)، ما هم الان صاحب یه قفسه ی کوچیک چوبی شدیم که قیمتش 55 یورو بود،  ولی میدادن 5 یورو!!

فعلا که توش خالیه! امیدواریم چیزی پیدا کنیم که توش بذاریم نیشخند.

--

از اونجا که برمی گشتیم، گفتیم ماشینو ببریم کارواش. آخه اون روز که رفته بودیم ماشینو از دوستمون بگیریم، ماشینو زیر یه درختی پارک کرده بود که شته داشت. ماشین کلا چسبونکی شده بود.

اینجا کارواش ها دو قسمت دارن. یه قسمت دارن که خودشون براتون تمیز می کنن (که فک می کنم کلا با دستگاهه البته، اما مطمئن نیستم). یه قسمت داره که خودتون تمیز می کنین. نمیدونم از اینا تو ایران هست یا نه. اگه تو ایران هست و من بلد نیستم و چیزای تکراری تعریف می کنم، پیشاپیش معذرت میخوام. این قسمتش این طوریه که ماشینتونو توی یکی از محل هایی که مخصوص تمیز کردن ماشینه پارک می کنین. بعد یه دستگاه هست که بهش سکه میدین، سکه ی مخصوص کارواشو بهتون میده (حداقل این کارواش این طوری بود). از اونجا سکه ی کارواشو می گیرین. مثلا اینجا که ما رفتیم، هر 50 سنت، یه سکه ی کارواشی میشد.

بعد اون سکه ها رو هر چند تا فکر می کنین لازم دارین میگیرین و میرین سراغ ماشینتون. نزدیک ماشین دو تا وسیله هست مخصوص تمیز کردن ماشین. یکیش یه لوله ماننده که ازش آب با فشار میاد. یکی دیگه اش تهش شبیه فرچه است و باهاش ماشینو کفی می کنین.

دستگاهی که سکه های کارواشی رو میندازین توش، کنارش یه راهنما داره که نشون میده به طور معمول چه مراحلی رو باید برای تمیز کردن ماشین طی کنین. مثلا اول یه سکه ی کارواشی میندازین، با اونی که آبو با فشار میفرسته ماشینو خیس می کنین و آب آشغالا و مثلا برگی چیزی اگه باشه رو می بره. فک کنم تو این مرحله یه مقداری شوینده هم قاطی اون آبی که میاد هست. بعد دوباره یه سکه میندازین و با اون فرچه ماننده کل ماشینو کفی می کنین. بعد هم با یه سکه ی دیگه فقط آب میریزین تا کفا بره. بعد دوباره یه سکه میندازین و ماشینو خشک می کنین.

البته طبیعیه که اگه نیازی حس نمی کنین به هر کدوم از مرحله ها، می تونین اون دکمه رو نزنین. فقط نکته اش این بود که مثلا سکه رو مینداختی، فک کنم سی ثانیه یا شاید نهایتا بشه گفت یه دقیقه اون دستگاه کار می کرد و آب میومد. باید فوتی فوری همه ی ماشینو باهاش تمیز می کردی!! ما هم که اولین بارمون بود و بلد نبودیم باید چیکار کنیم، طبیعیه که نمی رسیدیم تو اون مدت همه ی ماشینو تمیز کنیم نیشخند.

تو همه ی مراحل کلا کم آوردیم. ولی بعد از یکی دو بار کم آوردن، حداقل دستمون اومد که عین این مسابقه ها که میگن سی ثانیه فرصت داری فلان کارو بکنی، باید تمام تلاشمونو بکنیم و سریع باشیم نیشخند. خلاصه برای سه مرحله، مجبور شدیم 5 تا سکه بندازیم. مرحله ی خشک کردن و این حرفا رو هم بی خیال شدیم! همین طور با ماشین آب چکون راه افتادیم نیشخند.

از دفعه ی بعد مجهزتر باید بریم. آخه اونجا دیدیم که هر کس از این مدل شستنی ها استفاده می کنه، با خودش اولا شوینده آورده (حالا نمیدونم البته دقیقا چیکار می کردن با این شوینده ها!)، از اون مهم تر اینکه یه عالمه دستمال آورده و ماشینشو خشک می کنه. البته نه اینکه کلا ماشینشونو با پارچه خشک کنن. از خشک کن استفاده می کنن، بعد اون قسمت هایی که وقت نشده تو موعد فعالیت دستگاه خشک کنن، خودشون با دستمال خشک می کنن.

تجربه شد که دفعه ی بعد ما هم این طوری بریم. و از اون مهم تر اینکه لباس کارگری بپوشیم بریم!


[ ۱۳٩٥/٥/٢۸ ] [ ٧:٥٧ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب