یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

خب ما هم مثل همه ی آدمای دیگه، یه روز یه تست خونگی گرفتیم و مثبت شد. زنگ زدم به چند تا دکتر که برای خودم دکتر پیدا کنم. یکی که گفت کلا بیمار جدید قبول نمی کنه. یکی گفت نزدیک ترین وقتش شیش ماه دیگه است! یکی دیگه گفت سه چهار ماه دیگه. خلاصه، کلی استرس گرفتم که آیا می تونم یه دکتر خوب پیدا کنم یا نه.

بالاخره یه دکتری که به خونه مون خیلی دور نبود رو انتخاب کردم و خدا رو شکر برای هفته ی بعدش بهم وقت داد. اینجا این طوریه که هر دکتری زنگ می زنی ازت می پرسن کارت چیه که ببینن برات وقت دارن یا نه.

البته بعدا فهمیدم این دکتری که انتخاب کردم از نظر مسیر خوب نیست جاش. چون جاهایی بودن که دورتر بودن، اما با ترمی که از جلوی خونه مون میرفت می تونستم مستقیم تا در مطبشون برم. ولی من پزشکی رو انتخاب کرده بودم که نزدیک تر بود، اما باید یه جا خط عوض می کردم و با اتوبوس می رفتم.

ولی به هر حال وقتی رفتم ازش راضی بودم. دکتر خوبی بود. انگلیسیش هم خیلی خوب بود و اصلا مشکلی باهاش نداشتم تو بیان اون چیزایی که می خواستم بگم.

دفعه ی اول که رفتم، بهش گفتم خب من خودم یه تست گرفتم و مثبت بوده. از اونجایی که تقریبا از زمانی که من زنگ زدم و وقت گرفتم تا زمانی که بهم وقت دادن حدود ده دوازده روز می شد (آخه مثلا من دوشنبه زنگ زدم، طرف برای جمعه ی هفته ی بعد وقت داد، یه همچین چیزی) دیگه تا اون موقع کاملا مطمئن بودم که جواب تست خونگیم درست بوده و صد البته که دکتر هم همین طور! برای همین دکتر دیگه از من تست نگرفت. یعنی کلا من هیچ آزمایش رسمی ای مبنی بر بارداریم ندادم دیگه! همونی بود که خودم گرفته بودم فقط. اصلا هم مثل تو فیلما نشد که بریم نتیجه ی آزمایش بگیریم و بهمون تبریک بگن نیشخند.

دکتر فقط بهم تبریک گفت خنثی. بعد هم یه سری دفترچه ی راهنما داد که چه چیزایی رو رعایت بکنیم و از این حرفا. خودش هم یه معاینه ی اولیه کرد و گفت خب فعلا کار خاصی نداریم که انجام بدیم. هر چهار هفته یه چک آپ داری. تو کل بارداری هم سه تا سونوگرافی داری که مجانیه (یعنی بیمه پولشو میده). اگه خواستی بیشتر بگیری، باید خودت پولشو بدی - که فک کنم گفت حدود 40 یوروئه هر بارش. البته گفت اگه مورد اضطراری ای پیش بیاد و سونوگرافی بگیریم بازم بیمه میده و مشکلی نیست.

اولین سونوگرافی رو هم گفت دفعه ی بعد که اومدی انجام میدم که می شد تقریبا هفته ی نه، ده اینا. اصولا سن بچه رو هم اولش که با یه حساب و کتاب معمولی و روی کاغذی تعیین کردن، بعد از اولین سونوگرافی تغییر میدن و بر اساس سنی که تو سونوگرافی به دست میاد تاریخ زایمان رو مشخص می کنن. ظاهرا این طور که میگن دقیق ترین تاریخ زایمان با همین اولین سونوگرافی مشخص میشه. چون اولش هنوز جنین تازه داره شکل می گیره و بر اساس پیشرفت شکل گیری جنینه که تشخیص میدن سن جنین چقدره. بعدها که بچه بزرگ میشه، دیگه رشدش بستگی به خودش داره و بعضی بچه ها سریع رشد می کنن و بعضی ها کندتر. بعضی ها تپل ترن و بعضی ها لاغرتر. اینه که سونوگرافی های بعدی دقتشون کمتره همیشه.

دفعه ی بعد که رفتم، اول از همه به دکتره گفتم من اصلا حالم بد نمیشه. همه چی اکیه؟ بچه ی ما سر جاشه؟!! آخه بازم نمی دونم چرا اصلا مثل تو فیلما نمیشد که حالم بد بشه نیشخند. گفت امروز باید سونوگرافی بگیرم ازت. بذار بگیرم، بعد بهت میگم همه چی اکیه یا نه. برام سونوگرافی کرد و بر اساس سونوگرافیش گفت 26 اکتبر میشه زایمانمه و همه چی هم رو به راهه.

تو سونوگرافی بچه خیلی بامزه بود. پوستش انقد شفاف بود که قلبش دیده میشد که داشت تالاپ تالاپ می زد. بعد کلا هم کل بدنش هم همون قلبه بود!! بقیه اش دست و پا بود. کل قد بچه هم 2.5 سانت بود اون موقع لبخند.

خلاصه، این اولین دیدار من و بچه مون بود! البته یه طرفه بود. چون اون که منو نمی دید! بعد از سونوگرافی هم دکتر گفت اگه عکسشو می خوای، من پرینت می گیرم برات، یه یورو به منشی باید بدی. منم گفتم می خوام. خلاصه، اولین عکس بچه مونو اونجا گرفتیم لبخند!


[ ۱۳٩٥/۸/۱۳ ] [ ٦:۳٩ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب