یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

کلا دو مدل دعا داریم، دعای ماثوره و دعای غیرماثوره. دعای ماثوره یعنی چیزی که کسی از امامی پیامبری کسی گفته و ما الان می خونیم (مثل دعاهای جوشن و ندبه و کمیل و از این قبلی)، دعای غیرماثوره یعنی چیزی که کسی نگفته و ما از خودمون میگیم.

حالا فکر می کنین کدوم بهتره؟ من که خودم در وهله ی اول گفتم خب حتما اون چیزی که از امام و پیغمبره! ولی این طوری نیست. دقیقا یادم نیست این از کدوم امام نقل میشه ولی میگه، شیعه ی ما به یه حدی باید برسه که خودش دعا کنه و نیازی نداشته باشه که دعای کس دیگه ای رو بگه.

البته قطعا منظورش این دعاهایی که ما هر روز میکنیم که خدایا یه خونه می خوام، یه ماشین میخوام نیستا! در جریان هستین کهچشمک

حالا به هر حال الان میخوام واسه خودمون و خیلی های دیگه دعا کنم، شما بگین آمینچشمک

----

خدایا! منو تا وقتی که خوبی هام از بدی هام بیشتر نشده زنده نگه دار و به من فرصت جبران بدی هامو بده.

خدایا! من خیلی از مریضی ها رو هرگز به عمرم نداشتم و هیچ همدردی ای نمی تونم با اون مریضا بکنم و بنابراین نمی تونم واقعا و از صمیم قلب براشون دعا کنم، تو خودت همین دعای زبونی منو قبول کن، این خوبی و مهربونی تو رو نشون میده، نه من!

خدایا! خیلی وقتا پیش میاد یکی بهمون میگه التماس دعا، من در حد دعا کردن نیستم، ولی تو در حد استجابت هستی، روسفیدمون کن.

خدایا! ما خیلی وقتا اول برای خودمون دعا می کنیم، بعد برای دیگران، خودت که میدونی برعکسش درسته، درستش کن.

خدایا! ما هیچ پول و پارتی ای بابت خیلی از کارها ( که خودت بهتر می دونی!!) نداریم، تو تمام ثروت و یاور ما هستی، ما رو تنها نذار، حتی یه لحظه.

خدایا! نعمت هایی که به ما دادی رو نگیر، اگر میخوای بگیری، عوضشون کن، اونا رو بگیر به جاش قدرت تحمل نداشتنشون رو بده.

خدایا! به یاد من باش، گرچه من فراموشت کنم.

خدایا! این صلوات رو (اللهم صل علی محمد و آل محمد) نثار روح تمام درگذشتگان کن، مخصوصا اونایی که الان فامیل یا دوست و آشنای زنده ای ندارن که براشون دعا کنن، میدونم خیلی کمه ولی تو قدرت اینو داری که ثواب این صلوات رو اون قدر زیاد کنی که به همشون برسه.

خدایا! آدمایی که نیازمند دعا هستن رو به یاد ما بیار، مخصوصا سر نماز و موقع دعا برای خودمون.

خدایا! کسایی که از من ناراضی هستن و من دستم بهشون نمی رسه که عذرخواهی کنم یا خبر ندارم که ازم ناراحتن رو از من راضی کن.

خدایا! اگه بخوام دعاهامو بنویسم تا صبح هم تموم نمیشه، تو هرچیزی رو که می دونی به صلاحمه از طرف من از خودت بخواه و از طرف خودت انجامشون بده.

خدایا! متشکرم

 

[ ۱۳٩٢/٦/۳۱ ] [ ۱:٠٢ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب