یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

زمانی که پیامبر توی مکه ظهور می کنه، تعداد زیادی یهودی توی مدینه زندگی می کردن. یکی از این یهودی ها داره تعریف می کنه (البته مدت ها بعد از بعثت پیامبر و اون جریانای مربوط به خودش) که وقتی که پیامبر ادعای پیامبری میکنه، یهودی های مدینه یه دانشمند می فرستن پیش پیامبر تا با پیامبر صحبت کنه و اونو مجاب کنه که یهودی بشه یا اینکه وقتی پیامبر شکست خورد، بره یه شهر دیگه که اونو نشناسن و ادعای پیامبری نکنه دیگه.

حالا به گفته ی این یهودی، اون دانشمند یه سوال از پیامبر می پرسه و میگه برای چه قوم بنی اسرائیل استعداد ندارند که پیغمبری در آن ظهور کند و دین او را تمام دنیا بپذیرند؟

پیامبر جواب میده: قوم بنی اسرائیل از آن جهت استعداد ندارد که یک چنین پیغمبر بین آن به جود آید که قائل به برتری نژادی است. بنی اسرائیل می گوید که او، قوم برگزیده خداست و برای برتری و سروری به وجود آمده است و مولای جهان می باشد و تمام اقوام دنیا باید بردگی او را بکنند. تمام پیغمبران قوم بنی اسرائیل همین روحیه را داشتند و نمی توانستند قبول کنند که بین قوم بنی اسرائیل و اقوام دیگر  که در جهان زندگی می کنند مساوات به وجود بیاید. به همین جهت با اینکه دو هزار سال است که بنی اسرائیل از مصر خارج شده اند و در این مدت طولانی فرصت داشته اند که دین خود را توسعه دهند دین آنها از حدود قوم بنی اسرائیل تجاوز نکرده است.

----

از مکه تا مدینه 11 روز راه بوده، نمی دونم چرا من همیشه تو ذهنم این بود که بغل هم اند!!

 

[ ۱۳٩٢/٧/۱ ] [ ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب