یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

سوده، همسر پیامبر، داره راجع به زمانی که تازه مسلمونا از مکه به مدینه مهاجرت کردن و هنوز وضع خوبی نداشتن صحبت می کنه:

اثاث البیت من عبارت بود از یک بوریا که کف اتاق انداخته بودم و یک دوشک از کرباس پر از برگه های خشک درخت نخل و یک کوزه و یک کاسه سفالین. اثاث البیت خانه عایشه قدری بهتر از اشیاء خانه ی من بود ولی مجموع آن به پول آن زمان بیست درهم نمی ارزید.

تا روزی که رسول الله حیات داشت ، من و عایشه و سایر زن های پیامبر که بعد از ما همسر رسول الله شدند این طرز زندگی می کردند. ولی اینک [..] شنیده ام که معاویه در دمشق در کاخ زندگی می کند که یکصد و دوازده اتاق دارد و هزینه ی خرید اثاث البیت او در کاخ سه کرور مثقال طلا شده است. آیا کسی که ادعا می کند خلیفه ی مسلمین و جانشین رسول الله می باشد باید این طور زندگی کند؟

 

پی نوشت: خونه های همسرای پیامبر از همه جدا نبوده، بلکه اتاق هاشون جدا بوده و منظور سوده از بیت، همون اتاقش بوده.

 

[ ۱۳٩٢/٧/٥ ] [ ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب