یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

ادامه ی کتاب عایشه بعد از پیامبر:

وقتی فرستاده ی پیامبر نامه ی پیامبرو میده به دست خسرو پرویز. خسروپرویز می گه: امروز روز اول ماه است و همه می توانند به آزادی به نزد من بیایند و از هر کس که شکایت دارند شکایت کنند و هر نامه که دارند بدهند ودر این روز هیچ کس به مناسبت شکایت و نامه ی خود مورد مجازات قرار نمی گیرد وگرنه تو را مجازات می کردم و امر می نمودم که تو را به قتل برسانند [...].

خسرو دوم (همون خسروپرویز) گفت ای مرد عرب من نمی خواهم امروز تو را بیازارم و بیش از این در اینجا توقف نکن.

فرستاده می گه: من هم اکنون می روم ولی میل دارم از تو بپرسم که برای چه تصور می کنی مورد توهین قرار گرفته این (من توی این متن نگفتم ولی وقتی نامه رو می خونه، خسروپرویز میگه که این نامه توهین به منه).

خسروپرویز گفت: وقتی از مردی چون من دعوت کنند که دین خود را تغییر دهم آن دعوت، توهین است.

فرستاده می گه: من دیگر حرفی ندارم که با تو بزنم جز اینکه از تو بپرسم جواب رسول الله چیست؟ خسروپرویز گفت جوابش این است که دین خود را تغییر نخواهم داد.

فرستاده هم از ایوان خارج میشه و برمی گرده.

---

توی متن کتاب حرفی از پاره شدن نامه نمی زنه، ولی مترجم خودش اضافه کرده که توی کتابای زیادی از تاریخ نویسان گفته شده که نامه رو پاره کرده.

 

[ ۱۳٩٢/٧/۱۱ ] [ ۸:٥٧ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب