یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

ما که نه ماشین داریم، نه فعلا قصد خریدشو داریم، ولی کم و بیش از چند و چون امتحان رانندگی اینجا خبر داریم، از اونایی که امتحان دادن شنیدیم.

این امتحان رانندگی اینجا هم داستانیه واسه خودش. امتحان 45 دقیقه است. همه چی رو هم امتحان می گیرن، پارک، جاده، بزرگراه، همه چی. امتحانش هم این طوریه که با همون ماشینی که تمرین کردی امتحان میدی، درست مثل همیشه. خودت نشستی پشت فرمون، مربیت هم نشسته کنارت. افسر هم میشینه صندلی عقب و فقط میگه که کی بپیچی به چپ کجا بری و خلاصه فقط مشخص می کنه که چه کاری انجام بدین.

در صورت لزوم هم اگه شرایط خطرناکی پیش بیاد مربیت ترمز و کلاچ رو کنترل می کنه ولی یه چراغ اون بالا هست که باعث میشه افسر متوجه بشه که الان مربی کنترل کرده.

هیچ گیری هم به این نمی دن که دو سانت ماشینت کجه یا هرچی. چیزایی که بیشتر از همه باعث رد شدن میشه اینه که واسه دیگران خطر ایجاد کنی. این آلمانی ها این یه قلم رو خیلی رعایت می کنن، مثلا تا عابر کامل از خیابون رد نشه و پاشو نذاره توی پیاده رو، راه نمی افتن!

دیگه من این سبک امتحان گرفتنو با ایران مقایسه نمی کنم، خودتون زحمتشو بکشینچشمک.

 

[ ۱۳٩٢/٧/۱۸ ] [ ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب