یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

این قسمت رو عمرو نقل می کنه که توی کارای خونه به عایشه کمک می کرده (البته اینکه چی شده که این آدم این کارو می کرده خودش داستان داره و به جهت مرفه بودن پیامبر و خانواده اش نبوده اصلا!):

بعد از دو روز که در خانه ی عایشه مشغول کار بودم چیزی دیدم که تا آن تاریخ به نظرم نرسید و مشاهده کردم که عایشه قلمی به دست گرفت و در دواتی که در مقابل او بود فرو برد و مشغول نوشتن شد. من تا آن تاریخ ندیده بودم که یک زن بتواند نویسندگی کند و از عایشه پرسیدم که این چیست که می نویسی؟ عایشه گفت: این تاریخ وقایع است که می نویسم ولی برای خود تحریر نمی کنم زیرا حافظه ی من قوی است و هیچ چیز را فراموش نمی نمایم بلکه از این جهت می نویسم که دیگران در زمان من و یا بعد از من، بخوانند و از وقایع این عصر مطلع شوند.

---

برام خیلی جالب بود که عایشه تاریخ نویسی کرده باشه. خب پس این کتابی که نوشته کی چاپ میشه؟! اصلا اسمش چیه؟! واقعا یعنی تا الان چاپ شده؟ (فکر کنم هنوز داره ممیزی میشهنیشخند) یا منظورش همین نقل قول هایی هست که از عایشه میشه؟ ولی تا جایی که من شنیدم همیشه دیدم گفته باشن عایشه گفته، نشنیدم جایی ارجاع داده باشن به کتابی یا نوشته ای که مال عایشه بوده باشه!

جالبه که توی این کتاب عایشه بعد از پیامبر با هر کس که صحبت کرده، طرف از حافظه ی عایشه به طرز عجیبی تعریف کرده!

 

[ ۱۳٩٢/٧/٢۱ ] [ ٤:٠٧ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب