یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

آدم این کتابا رو می خونه تازه می فهمه یه عده چرا اینقدر نماد اخلاق بودن، در حالی که الان یه عده به شدت اصرار دارن نماد اسلام و اخلاق باشن و همه جوره به همه تذکر می دن: "ببین مثل من باش"، آخرش هم هیشکی مثل اونا نمیشه!!

طرف از امام حسین سوال می کنه آیا عایشه در کشتن پدر شما دخالت داشت؟

امام حسین هم میگه من در این مورد مطمئن نیستم پس نمی تونم نظر بدم "ولی میدانم که عایشه با خوارج بی ارتباط نبود و در زمان خلافت پدرم شخصی این موضوع را با پدرم در میان گذاشت و گفت چون عایشه ام المومنین با خوارج رابطه دارد بهتر است که پدرم مستمری او را قطع کند.

مقصود آن مرد دوازده هزار درهم مستمری عایشه ام المومنین بود که در زمان حیات پدرم از محل بیت المال به او پرداخته میشد همچنان که سایر همسران رسول الله نیز از بیت المال مستمری دریافت می کردند. ولی پدرم پیشنهاد آن مرد را نپذیرفت و گفت که همسران رسول الله محترم هستند و من مقرری آن ها را قطع نخواهم کرد ولو دشمن من باشند.

 

آیا واقعا الان هم کسانی هستند که حاضرن از بیت المال به دشمنشون سهم بدن؟!!!متفکر

--

پی نوشت: من تصور شخصیم اینه که اون مستمری این طوری نبوده که به خاطر اینکه همسر پیامبر باشن بهشون داده بشه، بلکه به خاطر این بوده که شوهر نداشتن ولی مطمئن نیستم. فقط خواستم شفاف سازی کنم که اگه کسی میخواد بپرسه چرا زنای پیامبر از بیت المال سهم داشتن و بقیه نداشتن، ممکنه تصورش اشتباه باشه و زنای دیگه ای هم از بیت المال سهم داشته باشه. هر کس میخواد بیشتر بدونه باید بره تحقیق کنه، بنده مسئولیتی ندارمچشمک

[ ۱۳٩٢/٧/٢٢ ] [ ٩:٥۱ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب