یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

چند تا پست قبل تر یه صحبتی از حضرت علی گذاشتم که گفته بود که بعد از فوت پیامبر در زمان خلافت حضرت علی، از بیت المال سهمی به عایشه تعلق می گرفته. توی همون پست گفتم که این تصور پیش نیاد که طرف چون زن پیامبر بوده سهمی داشته از بیت المال، ممکنه علت دیگه ای داشته باشه.

الان در ادامه ی کتاب این توضیح داده شده (البته هدف این قسمت چیز دیگه ای هست ولی به طور اتفاقی به اون شبهه ای که الان گفتم جواب داده):

بعد از جنگ احد تعداد زیادی از مسلمونا شهید میشن وزن های بیوه و بچه هاشون بی سرپرست میشن. پیامبر اونجا بهشون میگه که هر وقت وضع مادی مسلمونا خوب شد ما از بیت المال به این زن ها و بچه های بی سرپرست مستمری میدیم، ولی الان که وضعمون خوب نیست، بهتره که همین مسلمونایی که هستن با یکی از این زن ها ازدواج کنن و سرپرستی بچه های اونا رو به عهده بگیرن و خودش هم میگه مثلا من با ام سلمه ازدواج می کنم که چهار تا بچه ی صغیر داره و از این بچه ها مثل بچه ی خودم نگه داری می کنم.

این طوری میشه که پیامبر با ام سلمه ازدواج می کنه و اون قضیه ی مستمری هم که گفتم، طبق گفته ی خود پیامبر به زنای بی سرپرست تعلق می گرفته و از اونجایی که وقتی پیامبر فوت می کنه زناش بی سرپرست محسوب میشن، در زمان خلافت حضرت علی به اونا مستمری داده میشده (قبل و بعدش رو من نمی دونم).


[ ۱۳٩٢/٧/٢۳ ] [ ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب