یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

همین الان توی کتاب عایشه بعد از پیامبر یه چیزی دیدم که واقعا شاخ در آوردم! اگه واقعا این حرف درست باشه، وای به حال ما با این اسلام اجرا کردنمون...

قضیه در مورد ازدواج پیامبر با ام سلمه است. پیامبر از ام سلمه خواستگاری می کنه و ام سلمه به سه دلیل رد می کنه: 1- من خیلی سالخورده ام و تو که همسری مثل عایشه داری چرا باید منو بخوای 2- چطور من چهار تا بچه ی یه شوهر دیگه رو به خونه ی یه شوهر جدید می تونم بیارم؟ 3- تو همیشه منو با عایشه مقایسه خواهی کرد.

پیامبر در جواب اولی میگه تو از من سالخورده تر نیستی، حتی اگر هم بودی من باز با تو ازدواج می کردم، خدیجه از من 15 سال بزرگتر بود. در مورد دومی میگه اصلا نگران بچه هات نباش و در مورد سومی بهش اطمینان میده که مشکلی پیش نمیاد.

بعدش که ام سلمه قبول می کنه (این اون تیکه ای بود که واسه من خیلی جالب بود و تا الان نمی دونستم):

ام سلمه موقعی که می باید زوجه ی پیغمبر شود جهیز نداشت و دارای خویشاوندی ذکور نبود که به او جهیز بدهد. بر طبق قانون اسلام هر زن که جهیز ندارد و دارای خویشاوندی از طبقه ی ذکور نیست که به او جهیز بدهد، می باید جهیز خود را از بیت المال دریافت کند.

 

[ ۱۳٩٢/٧/٢۳ ] [ ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب