یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

چرا پیامبر با حفصه ازدواج کرد؟

بعد از جنگ احد، چون تعداد زیادی از زنا بیوه شدن و بچه ی بی سرپرست داشتن و خودشون هم سرپرست نداشتن دیگه، پیامبر پیشنهاد داد که هر کس از مردا با یکی از این بیوه ها ازدواج کنه.

دو نفر از پیامبر خواستن که اونا رو از این کار معاف کنه، یکی حضرت علی که به پیامبر گفت من انقدر به فاطمه علاقه دارم که نمی تونم زن دیگه ای بگیرم و نفر دیگه ابوبکر که به پیامبر گفت چون سالخوره است نمی خواد ازدواج کنه مجددا.

از بین سایرین عثمان داوطلب بود که با یکی از بیوه ها ازدواج کنه. از طرفی دختر عمر بن خطاب هم از جمله بیوه های جنگ احد بود. عمر به عثمان پیشنهاد میده که با دخترش،حفصه، ازدواج کنه ولی عثمان امتناع می کنه. عمر هم خیلی ناراحت میشه، چون اگه عثمان داوطلب ازدواج با بیوه ها نشده بود، کسی به زور نمی خواست دخترش رو به زنی به کسی بده و عمر هم به دلیل داوطلب شدن عثمان این پیشنهاد رو به اون داده بود و حالا عثمان رد کرده بود.

طبق گفته ی اون کسی که داره تعریف می کنه، بعد از اینکه عثمان از ازدواج با حفصه امتناع نمود، اگر داماد پیامبر نبود، در همان لحظه به دست عمربن خطاب کشته میشد.

ولی چون داماد پیامبر بود، عمر به احترام پیامبر از قتلش صرف نظر می کنه و موضوع رو به پیامبر می گه و پیامبر هم برای اینکه عمر رو راضی کنه و از خشمش کم کنه،  موافقت می کنه که با حفصه ازدواج کنه.

 

[ ۱۳٩٢/٧/٢۳ ] [ ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب