یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

توی این قسمت کتاب یه بنده خدایی داره صحبت می کنه، وسط صحبت هاش یه چند جمله توصیف پیامبر رو میگه، به نظرم جالب اومد:

بارها اتفاق افتاد که کسانی نزد رسول الله آمدند که او را نمیشناختند و من هم حضور داشتم، چون لباس پیغمبر فرقی با لباس مسلمین نداشت و هیچ کس نمی توانست از روی لباس ها و علائم ظاهری تشخیص بدهد که وی پیغمبر است.

در مواقع عادی پیغمبر بین مسلمان ها قرار می گرفت و بر آن ها مقدم نمی شد تا کسانی که می خواهند پیغمبر را ببینند از روی تقدم وی، رسول الله را بشناسند.

معهذا قیافه ی پیامبر ما طوری جذاب و دارای روحانیت بود که هرکس که میخواست پیغمبر را ببیند در نظر اول بین عده ای از مسلمین وی را می شناخت و به سوی محمد (ص) می رفت.

-----

وقتی مسلمونا توی فلسطین پیروز میشن، شخصی به نام خالدبن ولید میشه حاکم اونجا که بت پرستی بوده که بعدا مسلمون شده بوده. منتها وقتی مسلمون میشه خیلی متعصب میشه و هر کسی که مسلمون نبوده و مسلمون نمیشده رو به قتل می رسونده.

بنابراین یکی دیگه از مسلمون های فلسطین یه نامه می نویسه و میده که یه نفر (همونی که توصیفات بالا رو داشت میگفت) ببره برای پیامبر. اونم می بره و پیامبر وقتی متوجه میشه قضیه چیه خیلی متاثر میشه و به حضرت علی میگه یه نامه از طرف من به خالدبن ولید بنویس و بگو:

خداوند در قرآن میگوید یهودیان و عیسویانی که از دستور پیغمبر خود پیروی نمایند و از نیکوکاران باشند به بهشت می روند. ما مکلف هستیم که از امر خدا اطاعت کنیم و خداوند امر نکرده که اهل کتاب به زور دین اسلام را بپذیرند. از قول من به او بنویس که بعد از این از ابراز فشار به یهودیان و نصرانیان خودداری کند و اگر اموال یهودیان و نصرانیان را که کافر حربی نبوده اند ضبط کرده به آنها بدهد.

---

این تیکه ی صحبت پیامبر که پررنگش کردم واقعا برام خیلی جالب بود. پیامبر به صراحت بعد از اینکه اسلام رو معرفی کرده و همه می تونستن مسلمون بشن، بازم گفته میشه یه آدمی یهودی یا مسیحی باشه و بره بهشت، ولی من یه سری از مسلمونا رو دیدم که اصرار دارن که نخیر، بهشت رفتن مسیحی ها و یهودی ها فقط برای اونایی بوده که مال قبل از اسلام بودن و بعد از اینکه پیامبر اسلام رو معرفی کرده، هرکی مسلمون نشه دیگه نمیره بهشت!!!

 

[ ۱۳٩٢/۸/٦ ] [ ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب