یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

یه کمی سرچ کردم راجع به امام حسین و ماجراهای اون موقع. یه کتابی دیدم به اسم "لهوف" که ظاهرا خیلی معروفه و خیلی جاها گفته بودن بهترین کتاب در مورد حوادث عاشوراست و از این حرفا.

من که یه کمیش رو خوندم خوشم نیومد. به نظرم هر کتابی خوبه بی طرفانه نوشته شده باشه، بی غرض باشه. توی متن این کتاب دیدم مثلا نوشته: معاویه ی پلید، مروان ملعون، حسین مظلوم!! و غیره..

برای همین تصمیم گرفتم اصلا این کتابو نخونم. رفتم سراغ همون تاریخ طبری که هرچی روایت شنیده و بوده گفته، حالا اینکه کدوم درسته رو خود آدم باید بره تحقیق کنه ولی با این وجود وقتی یه چیزی بین تمام روایت هایی که گفته مشترکه، میشه برداشت کرد که اون قسمت درسته.

بنابراین من اتفاقات مربوط به امام حسین رو از کتاب تاریخ طبری می نویسم:

امام حسین اول مسلم بن عقیل رو به کوفه می فرسته و بهش میگه تو برو و ببین اگر این چیزی که کوفی ها برای من نوشتن راسته یا نه، اگر که هست به سمت اونا بریم.

مسلم می ره و دوازده هزار نفر باهاش بیعت می کنن، ولی بعد تنهاش می ذارن و کشته میشه. توضیح اینکه چطور تنهاش میذارن و کشته میشه، روایت های مختلفی داره، برای همین من توضیح نمیدم، چون نمی دونم کدوم درسته.

 

[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ٩:٥٥ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب