یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب تاریخ طبری، جلد هفتم:

امام حسین چندین بار با کسایی که راهش رو گرفتن که به کوفه نره صحبت می کنه، مذاکره می کنه، هی پیام می فرسته، فرستاده می فرسته تا ببینه با غیر جنگ راضی میشن یا نه و البته هرگز هم حاضر به جنگ نمیشه. در واقع کاری که امام حسین می کنه دفاع از خوده، نه جنگ، چون سپاه امام نیست که جنگ رو شروع می کنه.

حتی یه قسمت کتاب نوشته که سپاه امام هیزمی فراهم کردن و آتیشی برپا کردن تا دشمن از پشت نتونه بهشون حمله کنه (البته جنگ هنوز شروع نشده بوده) که شمر که کاملا مسلح بوده با اسبش میاد اون دور و بر و فریادمی زنه: "ای حسین در این دنیا پیش از روز رستاخیز آتش را به شتاب خواستی؟"

امام حسین می پرسه این کیه؟ انگار شمربن ذی الجوشنه؟

یاراش میگن بله، خودشه.

مسلم بن عوسجه (از یارای امام حسین) میگه: "ای پسر پیمبر خدا، فدایت شوم، تیری به او بیندازم که در تیررس من است و تیرم خطا نمی کند، این فاسق از جباران بزرگ هست.

حسین گفت: تیرش نزن که نمی خواهم من آغاز کرده باشم."

 

[ ۱۳٩٢/۸/۱۸ ] [ ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب