یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب تاریخ طبری، جلد هفتم:

یه قسمت کتاب (حدود صفحه ی 3050 اینا)، خود جنگ رو توصیف می کنه و اینکه کی به دست کی کشته شده و کی چند نفر رو کشته و از این حرفا. واقعا به خوندنش می ارزه.

ولی دو تا نکته ای که برای من خیلی جالب بود این بود که بود که واقعا یارای امام حسین چقدر جنگجو بودن، و حتی خود امام حسین!

مثلا یه نفر از یارای امام حسین فقط 12 نفر رو کشته، غیر از اونایی که فقط یکی دو تا ضربه ی شمشیر زده و زخمیشون کرده.

یا مثلا:

"ابوالشعثای کندی از تیره ی بنی بهدله پیش روی حسین زانو زد و یکصد تیر بینداخت که جز پنج تیر به زمین نیفتاد که تیرسواری چیره دست بود و چون تیری می انداخت می گفت: منم فرزند بهدله یکه سوار عرجله.

به نظرم واقعا هنر قابل توجهیه که یه نفر بتونه اینقدر ماهر باشه که توی اون حرکت اسب سوارا، تقریبا تمام تیرهایی که زده یا به آدما خورده یا به اسبا!

"و چون یکصد تیر را بینداخت برخاست و گفت: جز پنج تیر به زمین نیفتاد و معلومم شد که پنج کس را کشته ام".

 

"گوید: ابوالشعثا از جمله کسانی بود که همراه عمربن سعد به مقابله ی حسین آمده بودند و چون شرایط حسین را نپذیرفتند سوی وی رفت و همراه وی جنگید تا کشته شد."

----

 حالا آیا واقعا الان کسایی که ادعای دین دارن امروزه، اینقدر آماده ی جنگ هستن؟!!!

 

[ ۱۳٩٢/۸/۱٩ ] [ ٩:٥۱ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب