یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب تاریخ طبری، جلد هفتم:

در ادامه ی همون چیزایی که توی آخرین "چیزایی که امروز یاد گرفتم" نوشتم، نوشته شده که چطوری بعد از اینکه امام حسین کشته شد، به اموالشون حمله کردن و همه چی رو تاراج کردن:

گوید: کسان به رناس ها و حله ها و شترها روی آوردند و همه را غارت کردند.

گوید: کسان به زنان حسین و بنه و لوازم وی روی کردند، زن بود که بر سر جامه ی تنش با او درگیر می شدند و به زور می گرفتند و می بردند.

-----

گوید: از یاران حسین علیه السلام هفتاد و دو کس کشته شد. مردم غاضریه، از قبیله ی بین اسد حسین و یاران او را یک روز پس از کشته شدنشان به خاک سپردند.

از یاران عمربن سعد هشتاد و هشت کس کشته شده بود بجز آنها که زخمی شده بودند. عمر سعد بر کشتگان نماز کرد و به خاکشان سپرد.

----

این قسمت مربوط به وقتی هست که دارن اسیرا رو که بینشون خانواده ی امام حسین هم هستن می برن:

گوید، هرچه را فراموش کنم گفته ی زینب دختر فاطمه را فراموش نمی کنم که وقتی بر برادر مقتول خویش گذشت می گفت: " ای محمدم، ای محمدم، فرشتگاه آسمان بر تو صلوات گویند، این حسین است، در دشت افتاده، آغشته به خون اعضا بریده!

ای محمدم، دخترانت اسیرند، باقی ماندگانت کشتگانند که باد بر آنها می وزد."

گوید: به خدا همه دشمن و دوست را بگریانید.

 

[ ۱۳٩٢/۸/٢۱ ] [ ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب