یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

با توجه به اینکه خیلی حوصله نداشتم برم کتاب حماسه ی حسینی رو ادامه بدم، رفتم سراغ تاریخ یعقوبی، ببینم اون راجع به کربلا چی نوشته. نکته ی اولش اینکه این کتاب خیلی خیلی خلاصه تر از کتاب تاریخ طبریه و اصلا با اون قابل قیاس نیست. تاریخ طبری فکر کنم یه شصت هفتاد صفحه ای توضیحات مربوط به کوفه و نامه ها و کربلا و این چیزا داشت ولی توی تاریخ یعقوبی این موضوع شاید پنج شیش صفحه بیشتر نباشه. برای همین چیز جدید زیادی نداره.

تا الان تنها چیز جدیدی که اینجا بوده ولی توی تاریخ طبری ندیده بودم این بوده:

"نخستین شیونگری که در مدینه صدا بشیون برداشت، ام سلمه همسر پیامبر خدا بود، پیامبر شیشه ای را که در آن خاکی بود به او داده و گفته بود: ان جبرئیل علمنی ان امتی تقتل الحسین، جبرئیل مرا خبر داده است که امت من حسین را می کشند.

ام سلمه گفت: آن خاک را به من داد و مرا گفت: اذا صارت دما عبیطا فاعلمی ان الحسین قدقتل، هرگاه خون تازه گردید، بدان که حسین کشته شده. خاک نزد وی بود و چون وقت آن رسید، در هر ساعتی بآن شیشه می نگریست و چون آن را دید که خون گردیده است فریاد برآورد: ای حسین، ای پسر پیامبر خدا. پس زنان از هر سو شیون برآوردند تا از شهر مدینه چنان شیونی برخاست که هرگز مانند آن نشنیده بود. (امام) حسین هنگام شهادت 56 ساله بود چه او در سال 4 هجرت تولد یافت."

---

پی نوشت: اینو ننوشتم که بگم حتما باید به این اعتقاد داشته باشین یا حتما ردش کنین، فقط خواستم بدونیم که همه ی این جور روایت هایی که برای ما میگن صرفا جنبه ی حدیث بودن نداره و بعضی هاش توی کتاب های تاریخی هم ذکر شده.

 

[ ۱۳٩٢/۸/٢٦ ] [ ۸:٥۸ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب