یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

خب، خیلی وقت بود از این موضوعا ننوشته بودم.

اومدم دوباره نشستم سر کتاب حماسه ی حسینی که مال مطهریه که ببینم بالاخره چی به ما یاد میده، اینایی که اینجا نوشتم ربطی به عاشورا و امام حسین نداره، ولی خب توی کتاب بود و منم نوشتم.

یه جمله اش که خیلی مصداق داشت برای امروز. من فکر می کردم امروزی ها این جوری اند، معلوم میشه سی سال پیش هم ایرانی ها همین جوری بودن:

"... ولی ما اگر فرنگی یک زنار ببندد، ما دو تا زنار می بندیم."

----

یه کتابی معرفی کرده توی این کتاب به اسم لولو و مرجان و توش راجع به انواع دروغ و روضه های دروغ توضیح میده. حالا به گفته ی این کتاب، توی مقدمه ی اون کتاب (لولو و مرجان) نوشته:

"و در مقدمه ی کتاب نوشته است که فلان عالم بزرگ از علمای هندوستان نامه ای به من نوشته است و از روضه های دروغی که در هندوستان خوانده می شود شکایت کرده و از من خواسته است که یک کاری بکنم، کتابی بنویسم که جلوی روضه های دروغ در آنجا گرفته بشود. بعد مرحوم حاجی به این عبارت ذکر می کند، می نویسد: این عالم هندی خیال کرده که روضه خوانها وقتی به هندوستان می روند دروغ می گویند، نمی داند که آب از سرچشمه گل آلود است، مرکز روضه های دروغ،  کربلا، نجف و ایران است. همان مراکز تشیع مرکز روضه های دروغ است."

---

پی نوشت: ماشاءالله ایرانی ها از همون اوایل انقلاب مشغول بودن به خوندن روضه های دروغ، الان که دیگه خدا به خیر کنه...

 

[ ۱۳٩٢/٩/٥ ] [ ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب