یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

داشتم دنبال رقیه (دختر امام حسین) می گشتم تو کتاب حماسه ی حسینی! اونو که پیدا نکردم هنوز، ولی یه چیز جالب دیدم گفتم بنویسم:

"شما می بینید مردم از انبیا و اولیا، زیاد پیروی می کنند ولی از حکما و فلاسفه آنقدرها پیروی نمی کنند. چرا؟ برای اینکه فلاسفه فقط می گویند، فقط مکتب دارند، فقط تئوری می دهند؛ در گوشه ی حجره اش نشسته است، پی در پی کتاب می نویسد و تحویل مردم می دهد. ولی انبیا و اولیا تنها تئوری و فرضیه ندارند، عمل هم دارند. آنچه می گویند اول عمل می کنند. حتی این طور نیست که اول بگویند بعد عمل کنند، اول عمل می کنند بعد می گویند."

"کونوا دعاه للناس بغیر السنتکم" مردم را به دین دعوت کنید اما نه با زبان، با غیر زبان دعوت کنید؛ یعنی با عمل خودتان مردم را به اسلام دعوت کنید. "

----

پی نوشت 1: اون قسمت اولی که پررنگ کردم، نمونه ی بارزی از جامعه ی ما بود! ایران خودمون. من که بسیاااااااااار دیدم آدمی که میگه ببین من چطوری می پوشم، تو هم این طوری بپوش! ببین من این کارو نمی کنم، تو هم نکن، ببین من خوبم، تو هم خوب باش! اول حرف می زنن، بعد شاید عمل بکنن شاید نه!

پی نوشت 2: قسمت دومی که پررنگ کردم، اون جنبه ی دینه که خیلی ها از دیگران پنهان می کنن، اتفاقا بر عکس همه جا رو در و دیوار می زنن تذکر لسانی وظیفه ی همگانی!!! در حالی که تذکر غیرلسانی قبل از تذکر لسانی وظیفه ی همه است!

پی نوشت 3: حواسم به چیزایی که ازم خواسته بودین هست، اگه جواب ندادم، یعنی هنوز پیدا نکردم یا وقت نکردم بگردم. فعلا دارم دنبال رد پای شخصی به اسم رقیه می گردم توی کتابا (!!)، بعدش هم باید بگردم دنبال زمان اتفاق افتادن عاشورا توی همین کتابای تاریخی.


[ ۱۳٩٢/٩/۸ ] [ ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب