یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

چند تا چیز جدا از هم می نویسم از کتاب مقامات العلیه:

نمی دونستم همسایه انقدر به گردن آدم حق داره!!

"و بدانکه ، همچنانکه از براى والدین و خویشان حقى است از براى همسایگان نیز حقى ثابت است که آنرا حق جوار گویند، و در بعضى روایات است که همسایه آدمى مثل نفس اوست که باید ضرر به او نرساند، و حرمت همسایه بر همسایه مثل حرمت مادر است بر فرزند."

---

"نزدیکترین حالات بنده به کفر آن است که با مردى در دین برادر باشد و بدیها و لغزشهاى او را بشمارد، و نگاه دارد که روزى او را به آنها سرزنش نماید."

---

"فاضل ترین صدقات اصلاح بین الناس است ".

این حدیثو از این بابت نوشتم که ماها یه جوری تو زبون خودمون ترجمه می کنیم که انگاری صدقه یعنی پولی که بدی به کسی! این اشتباهه. صدقه خیلی خیلی گسترده تار از اون چیزی هست که فکر می کنیم. این حدیث یه نمونه اشه.

----

"مکرر مزاح از حضرت رسول صلى الله علیه و آله و سلم ، و امیرالمؤ منین (علیهم السلام ) صادر شده بحدى که منافقین مزاح را در حضرت امیر المؤ منین (علیه السلام ) عیب شمردند."

واقعا چقدر از مذهبی های ما اهل مزاح و خوشرویی و خنده رویی هستند؟!!


[ ۱۳٩٢/٩/۱٦ ] [ ٧:٠٩ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب