یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب دو چوب و یک سنگ:

در مورد تفسیر "الصمد" توی سوره ی اخلاص (توحید) به نقل از امام صادق می گه:

لم یلد و لم یولد تا آخر، تفسیر لفط "الصمد" است.

بعد در ادامه توضیح میده که:

ولادت در آیه ی شریفه، اعم است از ولادت نسبی و سببی، چون ولادت ولد از پدر و مادر و ولادت معلول از علت.

و در ادامه هم توضیح میده که کلا این "لم یلد و لم یولد"، خیلی خیلی گسترده تر از اون چیزی هست که ما معنی می کنیم و حتی راه نداشتن خواب و خستگی و حزن و خوشی در خدا هم از کلمات همین آیه قابل برداشت هستند.

----

در مورد روایت " انه لایعرف الله الا به" که در کتاب اصول کافی اومده، توضیح می ده:

فرمود صادق (ع) که فرمود علی بن ابی طالب (ع): بشناسید خدا را به خدا و رسول را به رسالت و ولی امر را به امر به معروف و عدل و احسان.

در ادامه توضیح میده که خدا رو به خدا شناختن یعنی چی؟

... در وقتی که سلب بشود از خداوند شباهت ابدان و شباهت ارواح، پس خدا شناخته شده است به خدا و در زمانی که تشبیه بشود خدا به روح یا بدن یا نور، پس خدا شناخته نشده است به خدا.

---

فکر می کنم اون قسمت تشبیه کردن خدا به نور و جسم و این چیزا رو ما خیلی زیاد داریم. مخصوصا اون قسمت کلاه شرعی درست کردن که فکر می کنیم منطق خدا هم مثل مائه!!!

 

[ ۱۳٩٢/۱٠/٧ ] [ ٢:٠٧ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب