یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب دو چوب و یک سنگ:

به بیان خودم می نویسم این قسمت رو که خلاصه کنم.

در تفسیر "واعبد ربک حتی یاتیک الیقین" گفته شده که منظور از یقین، موت هست. منظور این هست که تا زمانی که نفس در بدن انسان باقی هست، آدم باید بندگی خدا رو بکنه.

این رو از اون جهت بیان می کنه که بعضی از فرقه ها، مثل صوفیه، معتقدن که طرف وقتی به یه مرحله ای می رسه، یه به اصطلاح واصل به حق میشه، دیگه لازم نیست عبادت عملی انجام بده ولی این آیه به گفته ی این کتاب نشون میده که این تصور غلطه و آدم باید تا آخرین لحظه ی زندگیش باید عبودیت و بندگی خدا رو بکنه.

----

در اصول کافی در باب اجتماع در دعا اومده:

"چهل نفر دعا کنند مستجاب شود، اگر چهل نفر نشد، چهار نفر ده مرتبه دعا کنند؛ اگر نشد یک نفر چهل مرتبه دعا کند مستجاب می شود."

----

یه حدیث دیگه از امام صادق هست که می گه: "کسی که خوش دارد دعای او مستجاب بشود، کسب را حلال و پاک کند."

---

"آیا صبر در فقر اهم است یا شکر در غنا و بی نیازی؟" (واقعا به نظر شما کدومش مهم تره؟)

این کتاب که میگه : "در بعضی از اخبار صبر فقیر را مهمتر دانسته از شکر غنی."

"غنا و بی نیازی بر دو قسم است: یکی آنکه دارایی و ثروت باشد و بی نیازی باشد و یکی آنکه فقر و نداری باشد و بی نیازی باشد.

قسم اول از صفات ربوبیت است و قسم ثانی از صفات عبودیت است."

----

"علامت مومن کراهت ذنوب است، یعنی خوش نداشتن گناه و معصیت. ... پس کسی که خداناکرده مرتکب معصیت بشود و کراهت نداشته باشد آن را، از زمره ی مومنین خارج و داخل در کفار است."

---

یه قسمت هایی از کتاب به عربی نوشته شده، اگر درست متوجه شده باشم، معنیش این هست که حضرت علی میگه دوازده آیه از تورات رو به عربی نقل می کنم و هر روز سه بار به این آیه ها نگاه می کنم. یکیش اینه:

یابن آدم، علی رزقک و علیک فریضتی؛ فان خالفتنی فی فریضتی، فانی لااخالفک فی رزقک.

یعنی ای پسر آدم، رزق تو به عهده ی منه و به جا آوردن فریضه های من به عهده ی تو. اگه تو در انجام فریضه های مربوط به من کوتاهی کنی و عهدت رو به جا نیاری، من در دادن روزی تو عهدم رو نمی شکنم.

---

خب این کتاب هم به سلامتی تموم شد. البته کتاب خیلی طولانی تر از این حرفا بود، ولی من که نصف کتابو نفهمیدم، اون چیزایی هم که فهمیدم همه اش رو نمی شد نوشت، چون خیلی به هم پیوسته بود. این بود که همین خرده ریزا رو بیشتر نتونستم براتون بنویسم.


 

[ ۱۳٩٢/۱٠/۱۱ ] [ ٩:٤۸ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب