یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

امشب ولادت پیامبره دیگه. درسته؟

خوش به حالتون میرین تو خیابون آبمیوه می خورین نیشخند.

امروز یه ایمیل دریافت کردم در مورد اخلاق پیامبر از کسی که نمیشناسم!!! از اون آدمایی که نمی دونم به چه دلیلی برای یه عده ایمیل می فرستن!

کاری ندارم که واقعا منابعش چی بوده و آیا درست بوده و پیامبر واقعا این طوری بوده یا نه. ولی حتی اگه پیامبر هم این طوری نبوده باشه، بازم نکات قشنگیه که حتی اگه به عنوان یه نکته ی اخلاقی (مستقل از دین) رعایت کنیم بازم خوبه:

1- اکثر اوقات ساکت بود.

2- می فرمود: حاجت کسانی که به من دسترسی ندارند را ابلاغ کنید.

3- با مردم انس می گرفت و آنان را از خود دور نمی کرد.

4- با فضیلت ترین فرد نزد پیامبر خیرخواه ترین آنان برای مردم بود.

5- در مجالس جایگاه خاص برای خود بر نمی گزید.

6- هنگامی که بر جمعی وارد می شد در جای خالی می نشست و به یاران خود دستور میداد این گونه عمل کنند.

7- هرگز کسی را سرزنش نمی کرد.

8- پیامبر نفس خود را از سه چیز پرهیز می داد: جدال، پرحرفی و سخنان غیرضروری.

9- در پی لغزش های مردم نبود.

10- هر روز هفتاد بار استغفار می کرد.

11- دیرتر از همه به خشم می آمد و زودتر از همه راضی می گشت.

12- با ثروتمندان و تهیدستان یکسان دست می داد و مصافحه می کرد و وقتی با کسی دست می داد زودتر از او دست خود را باز نمی کشید.

 

کلش چهل تا بود، ولی من این 12 تاشو بیشتر دوست داشتم. از بین این دوازده تا به نظرم 4 و 6و 7 و 9 و 11 به نظرم واقعا خیلی مهمن!! اصلا انگاری داره ما رو میگه!! مایی که دنبال عیبا های دیگران می گردیم. مایی که وقتی کسی بهمون بدی کنه چقدر باید منتمونو بکشه تا راضی بشیم، مایی که خدا نکنه کوچیک ترین سمتی داشته باشیم، همیشه باید بالای مجلش بشینیم!! مایی که خیلی وقتا هرکی نماز و روزه اش بیشتر باشه رو بیشتر احترام می ذاریم.

---

در مورد شماره ی 4 یه توضیح رو هم لازم می دونم. طبق همون کتاب مقامات العلیه که می خوندم (نمی دونم این قسمتش رو براتون نوشتم یا نه)، خیرخواهی معنیش این نیست که طرف کار خوبی برای مردم بکنه، بلکه صفتی هست که در مقابل حسادت قرار می گیره. یعنی لازم نیست حتما بریم به همه کمک کنیم یا کار مهمی انجام بدیم، فقط کافیه از صمیم قلب دوست داشته باشیم که برای دیگران هم اتفاقای خوب بیفته و همه زندگی خوبی داشته باشن. اون وقت می تونیم جزو با فضیلت ترین آدما در نظر پیامبر باشیم.

 

[ ۱۳٩٢/۱٠/٢۸ ] [ ٩:٢٧ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب