یه تسکی سال 2010 تعریف شده و برگزارکننده هاش هم آلمانی بودن، من دارم روی داده های اونا کار می کنم. کلی کار کردم، کارم تموم شده، الان می خوام کارمو ارزیابی کنم، می بینم داده ی ایده آل رو به فرمتی که من می خوام ندارن.

حالا طرف ایمیل زده که من و فلانی و فلانی داریم روش کار می کنیم که داده ها رو به فرمتی که شما می خواین در بیاریم!!

حالا جالبش اینه که همون سال 2010 توی فایل های Readme پروژه شون نوشتن که داده ها به دو تا فرمت تهیه شده (که دروغ بوده!). یه نرم افزار هم داشتن برای ارزیابی داده ها که توی Readme اون هم نوشتن که برای هر دو فرمت داده ها جواب میده که اونم دروغ بوده!

اول قرار بود من داده های اونا رو با هر زحمتی هست بیارم به فرمتی که می خوام، چون واقعا فکر نمی کردم دیگه اون نرم افزارشون رو هم به دروغ نوشته باشن با هر دو فرمت کار می کنه!!! بعد با خودم گفتم بذار اول تست کنم، از اونجایی که یه بار دروغ گفتن، بعید نیست که دوباره هم دروغ گفته باشن! نرم افزاره این طوری بود که باید داده ی ایده آل و داده ی خودمو می دادم (به عنوان دو تا ورودی)، اون برام مقایسه می کرد و می گفت که چند درصد درسته. منم اومدم توی داده های ورودی، هر دو رو یه فایل گذاشتم، خب طبیعتا باید بهم بگه که صد درصد کار درست انجام شده دیگه! ولی نگفت! فرمودن که صفر درصد این دو تا فایل به هم شباهت دارن!!!

اینجوری شد که الان من باید با یه دوباره کاری عظیم بشینم از اول کد بنویسم برای اون یکی فرمت!!

باز انقدر بهشون شک داشتم که گفتم حداقل بذار ببینم اون یکی فرمتش درست کار می کنه که خدا رو شکر اون درست کار می کرد!!

البته من ظاهرا خیلی دیر به این نتیجه رسیدم که آلمانی ها می پیچونن ( اونم توی جایی به این بزرگی!!! توی تسکی که تعریف می کنی تا از کل دنیا براش برنامه بنویسن و روی داده هات کار کنن تعجب ). امروز با یکی از دوستامون صحبت می کردم، می گفت سه باره به یکی از بچه ها میگم یه داده ای رو بهم بده، هی می پیچونه، فهمیدم که مثل اینکه کلا پیچونده کارو! نمی خواد لو بره!!

حالا این دوستمون شیش ماهه اومده، ما رو بگو که بعد از دو سال و خورده ای فهمیدیم!!