یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

امروز با همسر رفتیم بیرون یه دوری زدیم. برگشتنی با اتوبوس برگشتیم. این اتوبوس مسیرش این طوریه که تا یه جایی میره که دیگه آخر شهره و اصلا اون دور و بر زیاد خونه نیست ( و ما واقعا نمی دونیم آدمایی که اونجا پیاده میشن دقیقا می خوان کجا برن نیشخند، ولی خب مسلما یه تعدادی ساکن اونجا هستن که براشون اتوبوس گذاشتن). این اتوبوس همیشه به اون آخرش که میرسه یه جا یه میدون خیلی کوچیک هست، اونجا دور می زنه و برمی گرده.

امروز که رفتیم به نزدیک ایستگاه آخر که رسید یه ماشین سر پیچ پارک شده بود (ماشین پلاک آلمان نبود) و اتوبوس نمی تونست بپیچه توی خیابون که بره برسه به میدون و دور بزنه برگرده. اونجایی هم که بودیم که نمی تونست دور بزنه.

حدود ده دوازده دقیقه منتظر شدیم، راننده زنگ زد که بیان کمکش. اول ما فکر کردیم به پلیس زنگ زده ولی وقتی اومدن دیدیم کارمندای شرکت اتوبوسرانی اند. نمی دونستیم می خوان چطوری به راننده کمک کنن که از اون جا بیایم بیرون. گفتیم شاید می خوان ماشینو هل بدن، دیدیم نه این کارو نکردن. بعد ماشین یه کمی دنده عقب اومد، فکر کردیم خب شاید می خواد این خیابونی که الان اومدیم و زیاد هم طولانی نیست دنده عقب برگرده و بعد مسیرشو ادامه بده. ولی این کارو هم نکردن. بعد دیدیم همکاراش رفتن جلوش، از اونجا دست تکون میدن، یعنی بیا بیا بیا بیا ....خنثی، یعنی کاری که به هر کدوم از مسافرا که می گفت می تونستن انجام بدن و کمکش کنن.

حالا ایناش به کنار، وقتی اتوبوس دور زد و از بغل ماشینه رد شد، به جرئت می تونم بگم بیشتر از یه متر و نیم فاصله داشت باهاش تعجب!!!! غیر از اینکه هیچ فشاری هم به راننده نیومد برای رانندگی، یعنی حتی یه بارم مجبور نشد فرمونو برگردونه و دنده عقب بره!!!

ما واقعا متعجب شدیم از این فرهنگ احتیاط بیش از حد آلمانی ها!!!

 

[ ۱۳٩٢/۱٢/۳ ] [ ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب