یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب آنگاه هدایت شدم (جلد اول):

این کتاب توسط کسی نوشته که در اصل پیرو یکی از فرقه های صوفیه بوده، بعدا کمی به وهابیت گرایش پیدا کرده و در نهایت شیعه شده و این کتاب در واقع سیر زندگی این فرد رو نشون میده که چطوری شیعه شده.

تو یه قسمت از کتاب از علمای شیعه در مورد توسل کردن شیعه ها سوال می کنه که در واقع همون چیزی هست که باعث میشه وهابی ها شیعه ها رو تکفیر کنن و بگن اینا مشرک هستن و مسلمون نیستن.

جوابش رو از آقایی به نام شرف الدین که از علمای شیعه بوده می گیره و قضیه رو این طور تعریف می کنه:

"آقای سید شرف الدین از علمای شیعه است، هنگامی که در زمان عبدلاعزیز آل سعود به زیارت خانه ی خدا مشرف شد، از جمله علمایی بود که به کاخ پادشاه دعوت شده بود که -طبق معمول- در عید قربان به او تبریک بگویند و هنگامی که نوبت به وی رسید و دست شاه را گرفت، هدیه ای به او داد و هدیه اش عبارت بود از یک قرآن که در جلدی پوستین نگهداشته شده بود. ملک هدیه را گرفت و بوسید و به عنوان احترام و تعطیل بر پیشانی خود گذاشت.

سید شرف الدین ناگهان گفت: این پادشاه چگونه این جلد را می بوسی و تعظیم می کنی در حالی که چیزی جز پوست یک بز نیست؟

ملک گفت: غرض من قرآنی است که در داخل این جلد قرار دارد نه خود جلد! آفای شرف الدین فورا گفت: احسنت ای پادشاه! ما هم وقتی پنجره ی در اطاق پیامبر را می بوسیم، می دانیم که آهن، هیچ کاری نمی تواند بکند ولی غرض ما آن کسی است که ماورای این آهن ها و چوبها قار دارد. ما می خواهیم رسول الله را تعظیم و احترام نماییم، همانگونه که شما با بوسه زدن بر پوست بز، می خواستی قرآنی را تعظیم نمایی که در جوف آن پوست قرار دارد.

حاضرات تکبیر گفتند و او را تصدیق نمودند. آنجا بود که ملک ناچار شد اجازه دهد، حجاج با آثار رسول خدا تبرک جویند ولی آن که پس از او آمد، به قانون گذشته شان بازگشت."


[ ۱۳٩۳/٢/۸ ] [ ۱۱:٢٥ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب