یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب آنگاه هدایت شدم:

این قسمت در مورد زمان خلافت عمر هست که دنباله ی راه پیامبر رو ادامه نداده:

..."وقتی عمر در سال 20 هجری برنامه "بخشش" از بیت المالل را تصویب کرد، روش رسول خدا را اصلا دنبال نکرد و به آن متعهد نشد چرا که پیامبر (ص) همه ی مسلمانان را در اموال بیت المال یکسان دانست و هیچ کس را بر دیگری مقدم نداشت و ابوبکر نیز در طول خلافتش بر همین سنت پابرجا ماند ولی عمربن خطاب روش جدیدی را اختراع و پایه گذاری کرد و سابقیت (در اسلام) را بر دیگران مقدم دانست و همچنین مهاجرین از قریش را بر دیگر مهاجرین و اصلا مهاجرین را بطور کلی بر انصار پیشتر داسنت و عرب را بر عجم آقایان را بر بردگان و قبیله مضر را بر ربیعه برتر داسنت، پس برای مضر 300 و برای ربیعه 200 قرار داد و اوس را بر خزرج برتری و افضلیت داد."

----

یه جای دیگه ی کتاب هم مجددا راجع به تغییر سنت های پیامبر میگه:

"ابوسعید خدری گوید: رسول خدا (ص) روزهای عیدفطر و اضحی به مصلی می رفت و نخستین کارش نماز عید بود سپس برمی خاست و در برابر مردم که همچنان در صف های خود نشسته بودند می ایستاد و آنان را نصیحت و موعظه و سفارش می کرد و اگر می خواست بحثی را قطع کند، قطع میکرد یا اگر می خواست دستوری بدهد، دستور می داد، سپس روانه می شد.

ابوسیعد می گوید: همچنان مردم بر آن منوال بودند تا اینکه روزی با مروان که آن وقت امیر مدینه بود. در عید اضحی یا فطر بود، که به مصلی آمدیم و نزد منبری رفتیم که "کثیربن صلت" آنرا ساخته بود، مروان می خواست بر منبر بالا رود پیش از آنکه نماز عید بخواند، من لباسش را کشیدم، او هم مرا کشید، آنگاه بر منبر بالا رفت و قبل از نماز خواندن، خطبه ای خواند، من به او گفتم: بخدا، شما تغییر دادید! گفت: ابوسعید! آنچه می دانستی تمام شد! آنچه می دانم به خدا بهتر است از آنچه نمی دانم. گفت: مردم پس از نماز نمی نشینند، لذا من خطبه را قبل از نماز قرار دادم".

---

پی نوشت: فکر می کنم شیعه ها هم خیلی وقتا خطبه ها رو قبل از نماز می خونن!! این طور نیست؟

[ ۱۳٩۳/٢/۸ ] [ ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب