یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب آنگاه هدایت شدم:

..."روزی با یکی از علمایمان که با هم بحث می کردیم، گفتم: نظر شما درباره ی "بخاری" چیست؟

گفت: او از امامان حدیث است و کتابش نزد ما صحیح ترین کتاب پس از قرآن می باشد و همه ی علمای ما بر این سخن اجماع دارند.

به او گفتم: بخاری شیعه است!

با تمسخر خنده ای کرد و گفت: چنین تهمتی از او دور باد!

گفتم: مگر تو نگفتی هر کس یاد علی کند و "علیه السلام" بگوید، شیعه است؟

گفت: آری! سپس صحیح بخاری را به او و دیگران حاضران نشان دادم که در جاهای متعددی پس از نام علی، "علیه السلام" می گوید و حتی پس از آوردن نام فاطمه و حسین بن علی نیز "علیه السلام" می گوید.

بهت زده شد و ندانست چه پاسخ گوید."

-----

این قسمت رو خود کتاب داره نقل قول می کنه از تاریخ نویسان:

"آن هنگام که عایشه از "آب حوأب" گذشت و سگها بر او بانگ زدند، هشدار رسول خدا (ص) را به یاد آورد که او را نهی کرده بود از اینکه صاحب آن شتر باشد و لذا گریست و گفت:" مرا برگردانید! مرا برگردانید!" ولی طلحه و زبیر پنجاه نفر را آوردن و پس از اینکه به آنها چیزی دادند، آنان هم برای عایشه قسم خوردند که اینجا "آب حوأب" نیست و بدینسان او مسیر خود را تا بصره ادامه دارد، و مورخان نوشته اند: "این اولین شهادت زوری بود در اسلام".

 محض توضیح (اگه نمی دونین) بگم که گفته میشه که پیامبر در زمان حیاتش در مورد سوار شدن عایشه به شتر و عبور از مکانی به اسم "آب حوأب" هشدار داده بهش و نهیش کرده که همچین کاری رو بکنه.

[ ۱۳٩۳/٢/۱٢ ] [ ٧:٠٤ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب