یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

این موضوعو همه می دونن که بعد از فوت پیامبر، حضرت فاطمه ارثش رو می خواد و ابوبکر بهش میگه پیامبر خودش گفته ما پیامبران ارثی باقی نمی ذاریم و اون چیزی که می مونه صدقه است که حضرت فاطمه هم (اگه درست یادم باشه) با آیه ی قرآن جواب میدن (آیه ای که مربوط به ارث هست.

حالا این تیکه رو از کتاب "آنگاه هدایت شدم" می نویسم که مربوط به فوت حضرت امام حسن هست که می خوان کنار پیامبر دفنش کنن، اما عایشه مخالفت می کنه:

" و اگر فاطمه زهرا خود وصیت کرده که شبانه دفن شود و لذا نزدیک قبر پدرش دفن نمی گردد، پس چه با جنازه ی فرزندش حسن کردند که کنار قبر جدش دفن نشود؟! زیر ام المومنین عایشه چنین منعی را صادر کرده بود، و آن هنگام که حسین برای دفن برادرش حسن، در کنار قبر جدش رسول خدا آمد، عایشه بر استری سوار شد و فراید کرد:

"دفن نکنید در خانه ی من، کسی را که به اون علاقه ندارم".

در این میان بنی هاشم و بنی امیه در برابر یکدیگر قرار گرفتند ولی امام حسین به آن زن فرمود که می خواهد جسد برادرش را بر قر جدش طواف دهد، سپس در بقیع به خاک بسپارد زیرا امام حسن وصیت کرده بود که:

"نگذارید برای خاطر من خونی بر زمین بریزد هرچند به اندازه ی شیشه ی حجامت باشد".

و در این باره ابن عباس به عایشه، چند بیت شعر - که مشهور است- گفت:

"روزی سوار بر شتر شدی و اینک سوار بر استر می شوی و اگر زنده بمانی بعید نیست که بر پیل هم سوار شوی. تو تنها یک نهم از یک هشتم را داری ولی در تمام میراث تصرف کردی".

و این حقیق دیگری از حقایق پینهانی است. چگونه عایشه، کل خانه پیامبر را به ارث می برد با اینکه حضرت، نه همسر داشته است. و اگر پیامبر میراثی برجا نمی گذارد همانطور که خود ابوبکر بدان شهادت داد و ارث زهرا را از پدرش منع کرد، پس چگنونه عایشه ارث می برد؟"


[ ۱۳٩۳/٢/۱٢ ] [ ٧:۳٢ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب