یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

یه قسمت از کتاب آنگاه هدایت شدم یه روایت میاره که سنی ها قبول دارن. متاسفانه الان هرچی می گردم پیدا نمی کنم اما مضمونش این بود که پیامبر در مورد ابوبکر گفته اگه ایمان ابوبکر رو در یه کفه ی ترازو بذارن و ایمان تمام سایر اصحاب رو در طرف دیگه، ایمان ابوبکر وزنش بیشتره.

حالا این قسمت کتاب در مورد این روایت (که به نظر نویسنده ی کتاب جعلی هست) صحبت می کنه:

"قطعا اگر پیامبر، اینچنین ایمانی را برای ابوبکر می پذیرفت، اسامه بن زید را امیر و فرمانده او قرار نمی داد و در شهادت دادن به نفع او - همانگونه که درباره ی شهدای احد، شهادت داده- امتناع نمی روزید و به او نمی فرمود:

"نمی دانم پس از من چه خواهی کرد".

تا آنجا که ابوبکر را به گریه واداشت.

و علی بن ابی طالب را پشت سر او نمی فرستاد که "سوره ی برائت" را از او بگیرد و او را از تبلیغ آن، منع نمی کرد و روز خیبر، برای دادن پرچم به فرد شایسته ای نمی فرمود:

"فردا پرچم را بدست مردی می پسارم که خدا و رسولش را دوست دارد و خدا و رسولش او را دوست دارند، قهرمان نبرد است و هرگز فرار نمی کند و خداوند قلبش را با ایمان، آزمایش کرده است".

و آنگاه پرچم را به علی داد و به او نداد.

و اگر خداوند می دانست که ابوبکر بر چنین درجه ی والایی از ایمان قرار دارد و ایمانش برتر از ایمان تمام امت محمد است، هرگز او را تهدید به حبط و بطلان اعمالش نمی کرد، وقتی که صدایش را بالاتر از صدای پیامبر نمود.

و اگر علی بن ابی طالب و دیگر اصحابی که پیروی از او کردند، می دانستند که ابوبکر بر چنین قله ی بلندی از ایمان قرار دارد، بر آنها جایز نبود که از بیعتش سر باز زنند و اگر حضرت زهرا می دانست که ابوبکر دارای چنین مقام والایی از ایمان است بر او خشم نمی کرد و از سخن گفتن با او و جواب سلامش امتناع نمی روزید و علیه او پس از ار هر نماز دعا نمی کرد و حتی حضور او را بر جنازه اش -طبق آنچه در وصیتش آمده- منع نمی کرد."

----

جهت شفاف سازی بگم من نمی دونم عقاید فرقه های مختلف سنی چطوریه و چه اختلافاتی با شیعه ها دارن، اما این کتاب بیشتر مخالفتش با سنی هایی هست که معاویه رو هم امیرالمومنین می دونن و با دشنام دادن به حضرت علی موافق هستن.

 

[ ۱۳٩۳/٢/۱٢ ] [ ٧:٤۸ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب