یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

تو این قسمت از کتاب راوی خاطرات خودش رو میگه که در زمان خلافت ابوبکر به عنوان یکی از فرماندهان قشون اعزام شده بوده برای جنگ روم.

نقل می کنه که پادشاه روم یه سری مزدور داشته که بهشون پول می داده تا بجنگن، اما اونا در مقابل مسلمونها ضعیف بودن، گرچه در کل جنگجوهای خوبی بودن.

حالا این تیکه ی کتاب به نظرم جالب بود (البته من در مورد صحت و سقمش اطلاعی ندارم):

سربازان مزدور پادشاه روم فقط برای مزدی که از پادشاه می گرفتند می جنگیدند در صورتی که ما برای این می جنگیدیم که به بهشت برویم. حتی آن دسته از سربازان اسلام که سلحشوری وسیله ی اعاشه ی آنها بود* میدانستند اگر کشته شوند به بهشت می رفتند و لذا از مرگ بیم نداشتند. در هر نقطه که سربازان اسلام فاتح می شدند برات آزادی پیروان مذاهب توحیدی صادر می گردید و از آن پس هیچ کس به مسیحیان و کلیمیان کاری نداشت و آنها را مجبور نمی کرد که دین اسلام را بپذیرند.

هر کس می خواست مسلمان شود به طیب خاطر مسلمان می شد و آنهایی که نمی خواستند مسلمان شوند آزادانه به تکالیف مذهبی خود عمل می کردند و فقط هر سال مالیاتی که مبلغ آن کم بود به مسلمین می پرداختند.

----

این افراد رو قبلا توی کتاب مفصل تر راجع بهشون توضیح داده. قبل از ظهور اسلام یه عده شغلشون راهزنی بود. اما بعدش دیگه هیچ کس راهزنی نمی کرد و همه مسلمون شده بودن و با هم خوب بودن و این افراد بیکار شده بودن. این افراد به جنگ ها می رفتن تا با استفاده از غنیمت هایی که نصیبشون می شد روزگارشونو بگذرونن.

 

[ ۱۳٩۳/٢/۱۸ ] [ ۱۱:٢٦ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب