یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از اونجایی که فردا ولادته حضرت علی هست، یه تیکه از کتاب تاریخ طبری (جلد ششم) رو خوندم که مربوط به قبول کردن خلافت توسط حضرت علی هست. اون تیکه های چطوری بیعت کردن رو نمی نویسم چون قول ها مختلفه و نتیجه ی نهایی همه هم یکیه دیگه. خودتون می دونین حضرت علی در نهایت با اصرار مردم خلافتو قبول می کنه.

بعد از اینکه حضرت علی خلافت رو قبول می کنه، این خطبه ای هست که تو مسجد می خونه:

"خدا عز وجل کتابی هدایتگر فرستاد و نیک و بد را در آن بیان کرد. نیکی را بگیرید و بدی را واگذارید، فرایض خدا سبحانه را به جای آورید که شما را به بهشت می رساند، خدا چیزهای معین را حرام کرده و حرمت مسلمانان را بالای همه ی محرمات نهاده و مسلمانان را به اسلام و توحید نیرو داده، مسلمان کسی است که مسلمانان از دست و زبانش آسوده باشند، مگر بحق. آزار مسلمانان جز به اقتضای واجب روا نیست. به کار عامه برسید، مرگ به همه می رسد، کسان پیش از شما رفته اند و رستاخیز که از این پس می رسد شما را به تلاش می خواند. سبکبار باشید تا به مقصد برسید که کسان در انتظار دنباله روان خویشند. بندگان خدا، در کار بندگان خدا بترسید، شما را حتی از مکانها و جنبنده ها خواهند پرسید، خدا عزوجل را اطاعت کنید و نافرمانی او مکنید، وقتی به نیکی رسیدید آن را بگیرید و چون به بدی رسیدید آنرا واگذارید، بیاد آرید که گروهی اندک بودید و در زمین زبون بودید."

[ ۱۳٩۳/٢/٢٢ ] [ ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب