یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

سوال اینه:

من قصد دارم در رشته ی مترجمی یا ادبیات زبان آلمانی ادامه تحصیل بدم خواستم منو راهنمایی کنید که آیا اگر یکی از این دو رشته رو تا مقطع کارشناسی بخونم و برای ادامه آن از یه دانشگاه در آلمان پذیرش بگیرم و وارد آلمان بشم آیا این رشته آنجا کاربردی داره منظور در بازار کار هستش و به نظر شما آیا ادبیات آلمانی بخونم بهتره یا مترجمی آلمانی؟ در مورد هزینه تحصیل و اینکه میگن‌ تحصیل رایگان رایگانی شامل چه مواردی میشه لطفا توضیح بدید؟ من قصد دارم با تحصیل کردن اقامت آلمان رو بگیرم درباره قوانین مهاجرت آلمان تو‌ی نت مطالعه کردم ولی در مورد تحصیل در این رشته مطلب بدرد بخوری پیدا نکردم لطفا منو راهنمایی کنید.


جواب:

آیا اگر یکی از این دو رشته رو تا مقطع کارشناسی بخونم و برای ادامه آن از یه دانشگاه در آلمان پذیرش بگیرم و وارد آلمان بشم آیا این رشته آنجا کاربردی داره منظور در بازار کار هستش؟

من فکر نمی کنم شما به عنوان یه خارجی بتونین شغلی در زمینه ی "ادبیات" آلمانی تو آلمان پیدا کنین. دلیلی نداره شما رو بگیرن برای پوزیشن خالی ای که دارن. مطمئنا خیلی آلمانی ها هم هستن که این رشته رو می خونن و خیلی بهتر از شما ادبیات آلمانی رو درک می کنن.

و به نظر شما آیا ادبیات آلمانی بخونم بهتره یا مترجمی آلمانی؟

یعنی می خواین تو ایران مترجمی آلمانی به فارسی بخونین، بعد بیاین آلمان کار کنین؟ به نظرتون اینجا آلمانی ها چه شغلی دارن که نیازمند مترجم آلمانی به فارسی باشن؟

اگه نظر منو می خواین مترجمی هم هیچ شغلی قابل توجهی تو آلمان نداره (برای یه خارجی).

اما من یه سری خارجی دیدم که به خارجی ها آلمانی درس می دن. تو این موسسات و آموزشگاها می تونین استخدام بشین. زیاد هم هستن خارجی هایی که تو این موسسات درس میدن. ولی من اصلا از کم و کیفش خبر ندارم که آیا اونا دائمی استخدام هستن؟ ساعتی اند؟ قراردادی اند؟ اگر بتونین با این موسسات طوری قرارداد ببندین که مالیات بدین، می تونین بعد از چند سال به اقامت گرفتن فکر کنین.

در مورد هزینه تحصیل و اینکه میگن‌ تحصیل رایگان رایگانی شامل چه مواردی میشه لطفا توضیح بدید؟

قبلا توضیح کامل دادم در این زمینه. لطفا یه نگاه به این پست ها بکنین.

من قصد دارم با تحصیل کردن اقامت آلمان رو بگیرم.

هیچ کس صرفا با تحصیل کردن نمی تونه اقامت آلمان رو بگیره. شما اگه مالیات ندین نمی تونین اقامت بگیرین، برای مالیات دادن هم باید شغل داشته باشین. اقامت گرفتن اصلا آسون نیست. دیگه چون خودتون گفتین قوانینشو مطالعه کردین من توضیح نمی دم، فقط خواستم یادآوری کرده باشم.

 

[ ۱۳٩۳/٢/٢۸ ] [ ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب