یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

در زمان حکومت عمر، عمربن عاص فرمانده قشونی بوده که به مصر فرستاده میشه تا مصر رو فتح کنه. بعد از انجام این کار عمربن عاص نامه ای به عمر می نویسه و توش راجع به مصر توضیحاتی میده که یکی دو تا نکته اش برای من جالب بود که برای شما هم می نویسم.

اول اینکه میگه اسکندریه خیلی بزرگه و من نمی دونم چطوری بزرگیش رو برات (یعنی برای عمر) توصیف کنم، فقط اینو بگم که وسط شهر یه شهر دیگه هست که بهش می گن دانشگاه! و کتابخونه هم اونجاست.

دانشمندای ما قبلا به من گفته بودن که وقتی اسکندریه رو فتح کردین، حواستون باشه که کتاب هاشونو از بین نبرین، اونجا کتابخونه ای هست که سیصد و پنجاه هزار و یا به روایتی چهارصد و پنجاه هزار کتاب داره.

اما من نتونستم عده ای از قشون رو کنترل کنم و اونا کتاب ها رو روی هم جمع کردن و سوزندن چون می دونستن که این کتابا به دست کفار نوشته شده و چون تعداد کتابها زیاد بود، عمارت کتابخونه رو دستخوش حریق کردن که کتاب ها زودتر بسوزن.

البته من خیلی هم از از بین رفتن این کتابها ناراحت نیستم، چون ما قرآنو داریم و خودت، ای خلیفه، می دونی که توی قرآن گفته شده "لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین" یعنی از هر تر و خشکی تو قرآن سخن گفته شده و چیزی نیست که توی قرآن نباشه. و چون ما مسلمونا از قرآن استفاده می کنیم نباید برای سوختن کتابای اسکندریه خیلی متاسف باشیم.


[ ۱۳٩۳/٢/۳٠ ] [ ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب