یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

اگه دقت کرده باشین تو ایران (حداقل تا همین دو سه سال پیش که ما اونجا بودیم) به ندرت توی یه سری جاهای خیلی خیلی معدود، یه اتاقی بود به اسم مادر و کودک که مادرا می تونستن برن اونجا برای عوض کردن پوشک بچه هاشون.

من یادمه اولین باری که این اتاقو دیدم تو یکی از ترمینالای تهران بود که البته روی درش هم (مثل درهای اضطراری!) یه قفل گنده زده بودن که مبادا کسی از این اتاق استفاده کنه. من نمی دونم مادرایی که واقعا کار ضروری دارن چیکار می کنن و آیا میرن به کسی میگن تا این جور مواقع درو براشون باز کنن یا کار دیگه ای می کنن؟

دیروز که رفتیم ایکیا یه چیز جالبی توجه منو جلب کرد. بالای دستشویی خانما یه عکس بود از یه مادر و یه بچه که دست همو گرفتن (یا شایدم فقط خیلی به هم نزدیکن و من این طوری به نظرم اومده) (همون عکسی که همه جا می بینین) و بالای دستشویی آقایون یه عکس بود از یه آقا و یه بچه که دست همو گرفتن.

من اصولا تا حالا بیشتر از یکی دو بار از دستشویی های عمومی تو آلمان استفاده نکردم و تا حالا هیچ وقت به این نکته توجه نکرده بودم. از همسر پرسیدم خب من برداشتم اینه که اون عکس مادر و بچه یعنی اتاق مادر و کودک هم دارن، ولی اون یکی عکس چیو نشون میده؟

همسر که برام توضیح داد فهمیدم اینجا اتاق جداگونه ای برای تعویض بچه ندارن. اما یه تخته هست که مماس با دیواره و به صورت کشویی میاد جلو. کسی که بچه داره، میر اونو میکشه جلو و در واقع یه صفحه ای که قدش احتمالا تا کمر پدر یا مادر بیشتر نیست جلوش باز میشه، بچه رو میذارن اونجا، کارشون که تموم شد تخته رو دوباره تا می کنن.

اینکه تخته ای که به این منظور طراحی شده حتی توی دستشویی آقایون هم هست واقعا واسه من جالب بود.

تو ایران کلا به اینجور جاها میگن اتاق "مادر" و کودک. ظاهرا اتاق "پدر و کودک" خیلی عبارت غریب و دور از ذهنیه برای ماها! فکر کن تو ایران یه چیزی داشته باشین تحت عنوان اتاق پدر و کودک خیال باطل!

 

[ ۱۳٩۳/۳/٤ ] [ ۳:۳٢ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب