یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

توی این چند صفحه ای که از کتاب عایشه بعد از پیامبر خوندم نوشته مادر عایشه نمی تونسته راحت بچه رو به دنیا بیاره. یعنی قابله ای که ماهر بوده و بهش خبر دادن و اونو معاینه کرده به ابوبکر (پدر عایشه) گفت که همسر تو نمی تونه بچه رو به دنیا بیاره، یا هر دوشون می میرن یا اینکه من با چاقو یه کمی برش میدم تا بچه سالم به دنیا بیاد ولی بازم مادر می میره. ابوبکر به ذهنش می رسه که به حضرت خدیجه بگن بیاد، میگه اون حضورش باعث کمک میشه. دختر قابله رو می فرستن تا به حضرت خدیجه بگه بیاد و در نهایت بچه سالم به دنیا میاد و مادرش هم زنده می مونه.

پی نوشت: من در مورد صحت و سقم این حادثه ی تاریخی اظهار نظر نمی کنم، صرفا چیزی که توی کتاب نوشته شده بودو به زبون ساده گفتم.

 

-----

ام المومنین بودن:

اینو خیلی وقت پیش یه جایی خوندم، ولی الان نمی تونم آدرس دقیق مرجع رو بدم: تمام همسران پیامبر، ام المومنین هستن و ام المومنین بودن به معنی برتری معنوی نیست، بلکه معنیش این هست که رابطه اشون با سایر مردها مثل مادر و فرزند هست و کسی نمی تونه اینا رو عقد خودش کنه و این رابطه هیچ ربطی به خوب یا بد بودن اون فرد نداره. اینو از این جهت گفتم که یه سری فکر میکنن ام المومین فقط صفت عایشه است یا حتما عایشه خیلی برتری داشته یا داره بر بقیه که بهش این صفت رو دادن.

این تفسیر با آیه ای که مربوط به همسران پیامبر هست هم جور در میاد. ضمن اینکه باید به این نکته هم توجه کرد که قرآن میگه همسران پیامبر ام المومنین هستن و نمی گه ام المومنین و المومنات.

[ ۱۳٩٢/٦/۸ ] [ ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب