یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب اخلاق ناصری:

ادامه ی کتابو که خوندم معلوم شد که "صبر" ( که با "حلم" فرق داره)، تحت جنس "عفت" قرار می گیره و تعریفشم اینه که آدم بتونه در مقابل هوا و هوس خودش مقاومت کنه تا کارهای قبیحی که لذت بخش هستن رو انجام نده.

پس فرق صبر با حلم اینه که صبر یعنی آدم در مقابل کارهایی که انجامش منافی عفت هست، اختیار نفسشو به دست بگیره، اما حلم یعنی آدم در مقابل کارهایی خودشو کنترل کنه که ناشی از عصبانیت و غضب هستن.

---

تعریف "مکافات" می دونین چیه؟

مکافات یعنی "احسانی را که با او کنند به مانند آن یا زیادت از آن مقابله کند و در اساءت به کمتر از آن". ( یعنی اگه کسی بهتون خوبی کرد با مثل همون خوبی یا بهترش مقابله به مثل کنین، اما اگه بهتون بدی کرد، با کمتر از اون با طرف مقابله به مثل کنید).

---

پی نوشت: یاد گرفتن این کلمات دقیق و تعریفاشونم مکافاتیه ها چشمک.


[ ۱۳٩۳/٤/٧ ] [ ٤:٥۱ ‎ب.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب