یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

 

از کتاب عایشه بعد از پیامبر:

بازم چون این قسمت ها طولانی بود، من به زبون خودم، خلاصشو میگم:

عمر قبل از فوتش وصیت می کنه که بعد از مرگش یکی از شش نفری که معرفی کرده به خلافت برسه و در راس این لیست شش نفره، حضرت علی بوده. اما قبل از فوتش عایشه باهاش صحبت می کنه و تلاش می کنه عمر رو راضی کنه که اسم حضرت علی رو نیاره به عنوانی یکی از پیشنهادها برای خلافت، یا حداقل اسمشو اول نذاره. علتش هم این بوده که عایشه می ترسید که اگر علی (ع) به خلافت برسه از مستمری اون از بیت المال کم کنه.

بعد از اینکه عمر رو به خاک می سپرن، سلمان میره پیش حضرت علی و راجع به خلافت بعد از عمر با حضرت علی صحبت می کنه. در خلال این صحبت ها می فهمه که حضرت علی قصد نداره پا پیش بذاره. سلمان از حضرت علی می پرسه چرا این کارو نمی کنه؟ حضرت علی میگه برای اینکه در اون صورت می گن من خلافت رو برای مزایای مادیش می خوام.

سلمان میگه در تمام عربستان همه تو رو می شناسن و کسی در مورد تو چنین فکری نمی کنه. اگر تو پا پیش نذاری، خلیفه نمی شی و من اطلاع دارم که عایشه و طلحه دارن تلاش می کنن تا طلحه خلیفه بشه.

حضرت علی میگه طلحه خلیفه نمی شه و اگر بشه زود برکنار میشه.

سلمان بازم با حضرت علی صحبت می کنه و در نهایت نتیجه ی صحبت اون روزش با حضرت علی این هست که حضرت علی می گه "من خود برای خلافت اقدام نخواهم کرد و فقط به یک شرط حاضرم که خلافت را بپذیرم و آن اینکه مردم به سوی من بیایند و مرا خلیفه کنند."

 

[ ۱۳٩۳/٤/۱٢ ] [ ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب