یه دختر معمولی با یه زندگی معمولی
 
قالب وبلاگ

پیش نوشت 1: این پست ممکنه تا آخر امروز دوباره به روز بشه.

پیش نوشت 2: تا الان هرچی نوشته بودم از این کتاب، مال مقدمه بوده، که مقدمه هم مال حسن زاده آملی بود. دیدم تکیه کلامای حسن زاده آملی توش اومده، هی تعجب کردم!!! 97 صفحه مقدمه بود آخه!!!

از این به بعد هرچی می نویسم مال خود کتابه.

از کتاب مفتاح الفلاح:

1) می دونین خواب غلفت یعنی چی؟!

غفلت به یه زمانی خاصی از روز میگن. دو زمان در روز رو بهش میگن غفلت:

از زمان طلوع صبح صادق تا برآمدن آفتاب

و

ما بین غروب آفتاب و بر طرف شدن شفق از سمت مغرب.

طبق نظر نویسنده ی کتاب، آدم نباید این ساعت ها از روز رو بخوابه.

مورد دومش هنوز هم توسط خیلی ها رعایت میشه و هنوزم خیلی ها اعتقاد دارن غروب نباید خوابید ولی دیگه مورد اول تقریبا از بین رفته و همه اون موقع خوابن!!

 

2) حالا می دونین صبح صادق که گفته چیه؟!

(این قسمت رو از یه سایت برداشتم، چون کتاب خیلی پیچیده توضیح داده بود و به درد کسی که بقیه ی کتابو نخونده و با متنش آشنا نیست نمی خورد):

صبح کاذب (فجر کاذب) آن لحظه ای است که شب به پایان رسیده و برای اولین بار بعد از پایان شب، نور سفیدی در افق (در سمت مشرق) پیدا می شود و این سفیدی به شکل گوش گرگ است. در این لحظه، اگر چه شب به پایان رسیده، ولی هنوز وقت نماز صبح نرسیده است. به همین جهت به آن صبح کاذب یا فجر کاذب گفته می شود.

اما در ادامه مقدار سفیدی کم کم گسترش پیدا کرده و در ناحیه ی مشرق پراکنده می شود و در این موقع صبح فرا رسیده است. از این جهت به این سفیدی، فجر صادق (صبح صادق) گفته می شود.

فجر کاذب هنگام اولین لحظۀ طلوع درخشان است، ولی به مرور از بین می رود، در حالی که فجر صادق با نور کم طلوع می کند و با گذشت زمان پر نور می شود.

 

[ ۱۳٩٢/٦/۱٢ ] [ ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ] [ دختر معمولی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یه دختر معمولی هستم که با همسرم توی یه شهر کوچیک آلمان یه زندگی دانشجویی خیلی معمولی داریم و اینجا میخوام همین روزای ساده ولی قشنگ زندگیمونو ثبت کنم. البته زندگی ما هم مثل همه ی زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته و داره ولی داشتن این فراز و نشیب ها خودش معمولیه! -- 22 اکتبر 2016 یکی از بهترین و قشنگ ترین اتفاقای زندگیمون رخ داد و پسرمون متولد شد. -------------------------------------------------- اگر سوالی در مورد پذیرش توی آلمان داشتین، اول از همه لطفا به سایت اپلای ابرود دات ارگ مراجعه کنید. ----------------------------------------------- اگه نتونستید جواب سوالاتونو بگیرین، من تا جایی که بتونم بهتون کمک می کنم، ولی ازتون خواهش می کنم، سوالاتون رو فقط و فقط توی پست "از من بپرسید" که تنها پست توی برچسب "از من بپرسید" هست، بپرسید، یعنی این آدرس: http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ در غیر این صورت به احتمال زیاد جواب داده نمیشه. ------------------------------------------------ اگه رمز می خواین، بگین. -------------------------------------------------- اگه با من کار دارین، به این آدرس ایمیل بزنین: mamooli_persianblog@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب