مهمونی

 

پریشب خودمون مهمونی بودیم! دیشب خودمون مهمونی دادیم!

چند روز قبل ما به یکی از دوستامون گفتیم که فلان کتابو داره یا نه. این کتاب مال یکی دیگه از بچه ها بود که قبلا داده بود به این بنده خداها، قبلا که می گم یعنی مثلا سه چهار سال پیش). کتابه مربوط به آموزش زبان آلمانی بود و چون الان همسر داره آلمانی می خونه، یه بار که با اون دوستمون صحبت می کردیم گفت که من یه کتاب خیلی خوب داشتم که دادم به فلانی، ازش بپرسین اگه هنوز داره برین ازش بگیرین. چون ما اسم کتابو دقیق نمی دونستیم، نمی تونستیم بریم بخریم! فقط می دونستیم یه کتاب با فلان رنگ!! باید باشه.

خلاصه از این دوستامون پرسیدیم و گفتن اگه پیدا کردیم بهتون میگیم. به قول ما تو گویش خودمون، پس پریروز (نمی دونم شما چی بهش میگین، منظورم روز قبل از پری روزه)، دوستمون زنگ زد و گفت که یه سری کتاب آلمانی توی انباری ما هست، اگه دوست دارین فردا بیاین نگاه کنین و اگه به دردتون می خوره ببرین. ما هم گفتیم باشه.

پریروز که قرار بود ساعتای 7 اینا بریم، صبحش دوستامون زنگ زدن و گفتن که برای شما بیاین دیگه، به فلانی و فلانی هم میگیم بیان، دور هم باشیم. دیگه ما هم دیدیم می خوان به بقیه هم بگن، گفتیم باشه میایم.

از طرفی ما قبل تر با یکی از دوستامون هماهنگ کرده بودیم که جمعه شب بیان خونه ی ما با هم پیتزا بخوریم، یعنی از این پیتزا مارگاریتاهای آماده بگیریم، خودمون روش کالباس و ذرت و قارچو این چیزا بریزیم و بذاریم تو فر که آماده بشه و بعد با هم بخوریم.

تو راه که داشتیم می رفتیم مهمونی، به همین دوستامون زنگ زدیم، آخه اونا هم دعوت بودن دیگه. گفتن که ما پیشنهادو رد کردیم چون کار داریم و نمی تونیم بیایم ولی اگه پیشنهاد می کنیم که برای جمعه اونا رو هم بگیم بیان خونه ی شما (!!) دور هم باشیم و با هم پیتزا درست کنیم پیتزا و بخوریم. ما هم گفتیم بذار فکرامونو بکنیم. با همسر صحبت کردم و گفت خب باشه اشکالی نداره، دو نفر دیگه هم اضافه میشن!

وقتی رسیدیم خونه ی دوستامون، همه چی رو آماده و مرتب کرده بودن و ما رفتیم نشستیم پشت میزی که توی بالکن بود و چایی و تنقلات روش آماده بود. اونا یه نفر دیگه رو هم دعوت کرده بودن که دوست مشترکمون بود. وقتی اونم اومد دیگه شامو آوردن و خوردیم، شام ماکارونی بود با سویا که من مدت ها بود نخورده بودم و واقعا خیلی دوست داشتم.

خلاصه، ما اونجا با این دوستامون صحبت کردیم و اونا رو هم برای جمعه شب دعوت کردیم. از اونجایی که اون یکی مهمون هم دوست مشترکمون بود، اونو هم دعوت کردیم. در حین صحبت کردن راجع به مهمونی پیتزایی، این دوستامون پیشنهاد کردن یه بنده خدای دیگه رو که اونم دوست مشترکمونه دعوت کنیم. من و همسر یه نگاهی به همدیگه کردیم و گفتیم باشه اونم دعوت می کنیم! تنها مشکل دعوت کردن اون بنده ی خدا این بود که متاهل بود و خانمش آلمانی بود و ما رومون نمیشد تو خونه ی به اون کوچیکی خانومشو هم دعوت کنیم!! ولی خب گفتیم دیگه همینه که هست نیشخند، خونمونو که نمی تونیم بزرگ کنیم که! ولی خب اشکالی نداره، اونم بیاد! البته خانومش همیشه شهر ما نیست، هنوز تازه عروسه (همونی که قبلا ها تعریف کردم توی یه مهمونی بچه ها بهش می گفتن du bist Aroos چشمک) و فقط عقد کردن.

تازه این بنده خدا، خودش ایران بود و تازه جمعه ظهر می رسید. ولی به هر حال همسر شماره شو از میزبانامون گرفت و قرار شد که خودش بهش زنگ بزنه که یه وقتی ناراحت نشه که با واسطه دعوتش می کنن (البته اصلا آدم این طوری ای نیست، ولی خب بهتره میزبان خودش مهموناشو دعوت کنه تا اینکه به مهمونا بگه به همدیگه خبر بدین).

خلاصه، هیچی دیگه، مهمونی ای که قرار بود دو نفر مهمون داشته باشه، شد یه مهمونی با هفت نفر مهمون!

شب وقتی از خونه ی دوستامون اومدیم ساعت 12:30 بود که رسیدیم خونه! حالا فرداش قرار بود یه عالمه مهمون داشته باشیم و ما اصلا آمادگی همچین مهمونی ای رو نداشتیم. ضمن اینکه من ساعت 8.5 صبح قرار اسکایپی داشتم با پارتنر زبانم، بعد از اونجا باید می رفتم دانشگاه و مقاله ی کنفرانسیمو ارائه می دادم (برای تمرین) و همسر هم که تا ظهر کلاس زبان بود! یعنی ما فقط یه نصف روز وقت داشتیم برای خرید، تمیز کردن خونه، آماده کردن پیتزاها، سالاد، میوه و غیره.

شب که می خواستیم بخوابیم متوجه شدیم حالا فقط مونده یه خانواده ی دیگه از دوستامون! گفتیم خب حالا که همه رو دعوت کردیم این بندگان خدا رو هم دعوت کنیم دیگه! گفتیم باشه فردا این کارو بکنیم. فرداش من بهشون زنگ زدم ولی ورنداشتن. می دونستم که خانومش ایرانه، ولی فکر می کردم اومده باشه. وقتی ورنداشت مطمئن شدم که هنوز ایرانه.

صبح که هر کس شروع کرد به انجام دادن کارای خودش، همسر رفت کلاس و منم کارای خودمو انجام دادم. همسر از کلاس زبانش رفت خرید و منم شروع کردم به تمیز کردن خونه. وقتی همسر اومد خونه، خونه از نظر تمیزی آماده بود، و فقط مونده بود آماده کردن وسایل مهمونی.

از اونجایی که درست کردن پیتزا طول می کشه، ما تصمیم گرفتیم که همه ی پیتزاها رو نیم پز کنیم، طوری که وقتی مهمونا میان، فقط هر کدوم از پیتزاها رو سه چهار دقیقه بذاریم تو فر و بعد شروع کنیم به خوردنشون. نه تا پیتزا بود و هر کدوم حدود ده دقیقه وقت لازم داشت که میشد 90 دقیقه فقط پختن پیتزاها! آماده کردنشون و ریختن خرت و پرت هایی مثل ذرت و قارچ و کالباس و زیتون این چیزا هم خودش کلی کار می برد.

وقتی همسر اومد خونه متوجه شدیم که کالباس نخریده، اول یه کمی کارای دیگه رو انجام دادیم، فلفل دلمه ای ها و قارچا و زیتونا رو خورد کردیم، بعدش همسر دوباره رفت که از مغازه ی ترکا کالباس بخره.

خیلی هم خسته شده بود، من پیشنهاد دادم که من برم ولی قبول نکرد و گفت خودم میرم.

تا وقتی همسر برگشت من سالاد میوه رو آماده کردم و روش هم سلفون کشیدم. همسر که اومد دیگه همه ی مواد پیتزا رو ریختیم روی پیتزاها و یکی یکی گذاشتیم توی فر. سالاد میوه رو هم همسر نگاه کرد و گفت کمه! هرچی من گفتم شام می خورن، سالاد معمولی هم هست، دیگه جا ندارن برای سالاد میوه، گفت نه این کمه! دوباره سلفون روشو برداشت و یه کم دیگه بهش میواه اضافه کرد و دوباره سلفون کشید.

بعدش باز همسر پیشنهاد داد که سالاد ماکارونی هم درست کنیم، می گفت نه تا پیتزا برامون کمه، چون دقیقا قرار بود نه نفر باشیم و همسر می گفت بعضی ها بیشتر می خورن.

اومدیم سالاد ماکارونی درست کنیم، دیدیم همسر یه بسته کالباس بیشتر نخریده و احتمالا کم میاد و باید بره دوباره بخره. ولی من سعی کردم کالباسای روی پیتزاها رو یه کمی تنک تر پخش کنم تا یه کمی هم برای سالاد ماکارونی بمونه و همین طور هم شد خوشبختانه، وگرنه دیگه همسر واقعا خسته میشد طفلکی.

خلاصه، ساعتای شیش بود که دیگه همه چی آماده شده بود، پیتزاها تقریبا شیش هفت تاشون پخته بودن و روی میز چیده شده بودن. سالاد میوه، سالاد و سالاد ماکارونی هم همه شون آماده بودن. فقط مونده بود آماده کردن بشقابا و قاشقا و این جور چیزا.

همون موقع ها بود که ایمیلمو چک کردم و دیدم که یکی از بچه ها ایمیل زده که متاسفانه من نمی تونم بیام. گفتیم خب اشکالی نداره دیگه میشیم هشت تا.

زنگ زدم به اون دو نفر اولیه ای که هسته ی تشکیل مهمونی بودن نیشخند و گفتم زودتر بیاین شما. آخه قرار بود راجع به یه موضوعی با اینا صحبت کنیم که با بقیه نمی خواستیم صحبت کنیم! اونا هم گفتن باشه ما الان میایم، همین دور و بریم نیشخند. همسر اون موقع رفته بود دوش بگیره و تا همسر برگشت، اونا هم اومدن.

دیگه حرفامونو با هم زدیم، تموم شد، چایی آوردیم خوردیم، بیسکوئیت خوردیم، ساعت هشت شد، هنوز بقیه نیومده بودن! ساعتیا هشت و پنج دقیقه اینا دیگه نگران شدیم گفتیم بذار یه زنگ بهشون بزنیم. وقتی زنگ زدیم پشت در بودن و نمی دونستن باید چطوری زنگ بزنن. آخه زنگ خونه ی ما مثل تلفن می مونه! باید عدد شماره ی طبقه و شماره ی واحد طرفو پشت سر هم بزنی بعد علامت زنگو! کلا سیستم پیچیده ایه چشمک.

خلاصه، درو براشون باز کردیم و اومدن. وقتی اومدن دیدیم اون دوستمون خانومشو که آلمانیه نیاورده. گفتیم چرا نیومده؟ گفت یه شهر دیگه است الان. این جوری شد که شدیم هفت نفر با نه تا پیتزا، با یه عالمه سالاد ماکارونی.

بعد از خوردن تنقلاتی که خودمون داشتیم و چیزایی که بچه ها آورده بودن، سفره پهن کردیم و اول سالاد ماکارونی ها رو گذاشتیم وسط به عنوان شروع کننده تا پیتزاها دونه دونه گرم بشن.

البته به دوستامونم گفته بودیم فرشونو با خودشون بیارن!! و پیتزاها سه تا سه تا آماده می شد که سرعتش به نسبت جمعیتمون خوب بود چشمک.

در نهایت که خوردن هم تموم شد، سه تا پیتزا موند، با یه ظرف کامل سالاد ماکارونی. سالاد هم فقط یه خورده اش خورده شد.

بعد از شام دوباره نشستیم و در مورد همه چی صحبت کردیم، مخصوصا کلاه قرمزی و شاهگوش نیشخند. آخه یه سری از دوستامون شمالی بودن و خیلی قشنگ ادای خنجری رو در میاوردن! (و ما هم هی می خندیدیم نیشخند).

بعد از اینکه چایی و نسکافه خورده شد، سالاد میوه رو آوردیم که زیاد ازش خورده نشد. از اونجایی که من به توت فرنگی و کیوی حساسیت دارم و توی سالاد هم این میوه ها بودن، حالا تمام سالاد میوه های باقی مونده رو باید همسر بخوره چشمک که البته با کمال میل هم این کارو می کنه نیشخند.

دوستامون تا ساعت 11.5 اینا خونه مون بودن و بعدش بلند شدن که برن. ما هم پیتزاها رو برای خودمون قطعه قطعه کرده بودیم و گذاشته بودیم توی ظرف های در بسته. بعد دیدیم خب اینا که دارن میرن، به هر کدومشون یه دونه بدیم! دو تا از ظرفا رو دادیم بهشون و یه دونه پیتزای کامل هم موند برای خودمون (که هنوز توی بشقاب بود و اصلا ظرفی نداشتیم براش که بذاریم توش).

خدا رو شکر، این مهمونی هم به خیر گذشت. خیلی مهمونی خوبی بود و خوش گذشت و از همه مهم ترش این بود که زحمت خیلی زیادی نداشت، چون همه ی پیتزاها رو گذاشتیم تو فر و آماده شدن. دیگه دردسر خورش درست کردن و برنج درست کردن و این چیزا نداشتیم اصلا. کاش همه ی مهمونی ها به همین آسونی بود!

/ 3 نظر / 2 بازدید
صبا

یه مزیت مهم این مهمونی ها اینه که بعدش شونصدتا ظرف هم نمی خواد بشوری. واسه شما این مزیت اتفاق افتاد[سوال]

مهسا

سلام بر دختر مهربان بالاخره من وهمسرم وبه امید خدا پسر اینده ام [چشمک] بسلامتی رسیدیم خیلی نگران جابجایی و وزن زیاد چمدونا بودم و قطار عوض کردن که شکر خدا همه با کمک خدا همه چی عالی و اسووووون وبی دردسر انجام شد ممنون واسه همه راهنماییهای خودت وهمسرت، فکر کردم اگه واست جالب باشه تو برچسب از من بپرسید هم سوالای مربوط به اینجا ازت بپرسم هم من هم اطلاعات مربوط به خوابگاه و هزینه هاش و بیمه و اینا که واسه خودمون بوده بنویسم شاید واسه بقیه مفید باشه حتما بهت دوباره مزاحمت میشم فعلا خدانگهدار